Dowiedz się czy jesteś ZDROWA

Krew i kolor powie ci o twoim zdrowiu

Dowiedz się czy jesteś ZDROWA. Podstawową rolą nerek jest oczyszczanie krwi. Jako produkt odpadowy oczyszczania krwi produkują one mocz, który jest następnie wysyłany do pęcherza. Jeśli czynność pęcherza zostanie zmniejszona, mocz zacznie gromadzić się i powracać do nerek.

Funkcja dróg moczowych ma ogromne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia, ponieważ filtruje odpady i nadmiar płynów z organizmu. Jeśli nerki funkcjonują prawidłowo, zapobiegają gromadzeniu się odpadów i płynów w organizmie oraz wytwarzają czerwone krwinki. Ponadto stabilizują poziom elektrolitu w ciele, wzmacniają kości i produkują hormony regulujące ciśnienie krwi.

KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz ze mną współpracować.

Zazwyczaj mocz ma żółty kolor i składa się z kreatyniny, mocznika, rozpuszczonych związków i wielu innych związków organicznych. W przypadku nagromadzenia i nie wydalenia, te odpady mogą być niebezpieczne dla narządów ciała. Dlatego powinno być regularnie wydalane z naszego ciała.

Mocz uzyskuje swój kolor w wyniku urobiliny, która jest produktem odpadowym z rozpadu czerwonych krwinek. Zapach i kolor moczu mówią wiele o stanie twojego ciała. Czasami może stać się pomarańczowy, ciemnoczerwony, przezroczysty lub różowy. Przyjrzyj się, jakie znaczenie mają te objawy:

Jasnożółty: Twoje zdrowie jest w doskonałym stanie, ponieważ ten kolor jest zwykłym kolorem moczu.
Średnio-żółty: Twoje ciało jest odwodnione. Kiedy zauważysz to, wypij kilka szklanek wody.
Ciemno-żółty: Twoje ciało jest bardzo odwodnione. Zwiększ pobór wody natychmiast, aby zapobiec uszkodzeniu nerek.
Przezroczysty: ten kolor nie jest znakiem ostrzegawczym. Zamiast tego oznacza to, że pijesz za dużo wody, co może wpłynąć na równowagę chemiczną w ciele.

Pomarańczowy: Masz wysoki poziom bilirubiny we krwi, infekcje dróg moczowych, choroby wątroby, kamienie żółciowe utknięte w żółci i używanie pewnych leków.
Różowy: Masz krople krwi w moczu. Odwiedź swojego urologa najszybciej jak to możliwe, aby zdiagnozować problem i sprawdzić problem.
Ciemnoróżowy: infekcja pęcherza lub nawet rak. Natychmiast skontaktuj się z lekarzem.
Czerwony: Twój mocz jest bogaty w krew. Znajdź odpowiednie leczenie, aby rozwiązać ten problem.
Niebieskie i zielone zabarwienie moczu: kolor ten oznacza ekstremalne zużycie lub konsumpcję barwnego jedzenia (ze sztucznymi zielonymi lub niebieskimi kolorami).
Brązowy: Zaburzenie nerek lub intensywne ćwiczenia.

Jakikolwiek problem ze zdrowiem, powinnaś sie skontaktować ze swoim lekarzem. Żaden dietetyk czy trener nie powinien stawiać diagnozy bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Tak ja pracuje ze swoimi klientami. Zdrowie klientek jest najważniejsze, a ja nie jestem lekarzem, a jeśli widzę na konsultacji, że coś się dzieje to odsyłam na badania lub do lekarza.

Wiele nieprofesjonalnych dietetyków lub trenerów sprzedaje swoje usługi bez przedniego zobaczenia wyników badań, a to jest śmiertelny błąd. Badania powiedzą mi w jakim jesteś stanie na dzień dzisiejszy, co możemy zrobić aby poprawić Twoje zdrowie, jaki plan treningowy ułożyć czy plan diety. Kolor moczu, skóry może mam powiedzieć bardzo wiele, to znak, że coś jest nie tak w twoim organizmie i trzeba się tym zająć.

KLIKNIJ TUTAJ jeśli chcesz ze mną współpracować.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk