Zalecane przez WHO metody na wirusa – Przepis

WHO zalecenia na produkcje mydła antybkteryjnego

Zalecane przez WHO metody na wirusa – Przepis. 

Pewnie już macie dosyć słuchania o wirusie…ja też i mam dość i dość mam tej paniki, wykupowania wszystkiego co jest możliwe w sklepie. Na pewno spotkaliście się z taką sytuacją, że nie możecie już kupić mydła antywirusowego, ale możecie go sami zrobić.

METODA: PRZYGOTOWANIA 10 LITRÓW:

Można je przygotować w 10-litrowych szklanych lub plastikowych butelkach z zakręcanymi korkami.

Zalecane ilości produktów:

FORMUŁA 1

• Etanol 96%: 8333 ml
• Nadtlenek wodoru 3%: 417 ml

• Glicerol 98%: 145 ml

FORMUŁA  2

• Alkohol izopropylowy 99,8%: 7515 ml
• Nadtlenek wodoru 3%: 417 ml

• Glicerol 98%: 145 ml1

1. Alkohol przeznaczony do użycia formuły wlewa się do dużej butelki lub zbiornika do kreski.

2. Nadtlenek wodoru dodaje się za pomocą cylindra miarowego.

3. Glicerol dodaje się za pomocą cylindra miarowego. Ponieważ glicerol jest bardzo lepki i przylega do ścianki cylindra miarowego, należy go przepłukać sterylną destylowaną lub zimną przegotowaną wodą, a następnie opróżnić do butelki / zbiornika.

4. Butelkę / zbiornik następnie uzupełnia się do 10-litrowego znaku sterylną destylowaną lub zimną przegotowaną wodą.

5. Pokrywa lub zakrętka jest umieszczana na zbiorniku / butelce jak najszybciej po przygotowaniu, aby zapobiec parowaniu.

6. Roztwór miesza się, delikatnie wstrząsając w razie potrzeby lub za pomocą łyżki.

7. Natychmiast podziel roztwór na końcowe pojemniki (np. Butelki plastikowe o pojemności 500 lub 100 ml) i umieść butelki w kwarantannie na 72 godziny przed użyciem. Pozwala to na zniszczenie wszelkich zarodników obecnych w alkoholu lub nowych / ponownie używanych butelkach.

DODATKOWE TECHNICZNE, INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

Wybór komponentów do krzaków ręcznych WHO uwzględnia zarówno ograniczenia kosztów, jak i skuteczność mikrobiologiczną. Na zaopatrzenie w surowce wpływać będzie dostępność materiałów niespełniających norm na rynku i ważne jest, aby wybierać lokalne źródła
z troską.
Do przygotowywania w domu lub w lokalnym zakładzie produkcyjnym do maksymalnej objętości 50 litrów zaleca się następujące dwa preparaty na bazie alkoholi ręcznych:

Formuła 1

W celu wytworzenia końcowego stężenia etanolu 80% v / v, glicerolu 1,45% v / v, nadtlenku wodoru (H2O2) 0,125% v / v.

Formuła 2

Aby wytworzyć końcowe stężenia alkoholu izopropylowego 75% v / v, glicerolu 1,45% v / v, nadtlenku wodoru (H2O2) 0,125% v / v:
Należy stosować wyłącznie odczynniki jakości farmakopealnej (np. Farmakopea Międzynarodowa), a nie produkty o jakości technicznej.Wybór komponentów do krzaków ręcznych WHO uwzględnia zarówno ograniczenia kosztów, jak i skuteczność mikrobiologiczną. Na zaopatrzenie w surowce wpływać będzie dostępność materiałów niespełniających norm na rynku i ważne jest, aby wybierać lokalne źródła
z troską.

Do przygotowywania w domu lub w lokalnym zakładzie produkcyjnym do maksymalnej objętości 50 litrów zaleca się następujące dwa preparaty na bazie alkoholi ręcznych:

Formuła 1

W celu wytworzenia końcowego stężenia etanolu 80% v / v, glicerolu 1,45% v / v, nadtlenku wodoru (H2O2) 0,125% v / v.

Formuła 2

Aby wytworzyć końcowe stężenia alkoholu izopropylowego 75% v / v, glicerolu 1,45% v / v, nadtlenku wodoru (H2O2) 0,125% v / v: Należy stosować wyłącznie odczynniki jakości farmakopealnej (np. Farmakopea Międzynarodowa), a nie produkty o jakości technicznej.

Zródło z WHO

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk