Zadbaj o te 4 hormony, jeśli chcesz stracić na wadze

hormony jak o nie zadbac

Zadbaj o te 4 hormony, jeśli chcesz stracić na wadze. Hormony wpływają na wiele procesów zachodzących w naszym ciele. Twoje hormony zmieniają się co miesiąc, a następnie od okresu dojrzewania do menopauzy. Dziś napiszę kilka prostych wyjaśnień, jak to działa i jak wpływa na twoje ciało i jego kształt oraz jakie hormony są związane z utratą wagi. Estrogen będzie pierwszym. Jest to hormon odpowiedzialny za rozwój cech płciowych kobiet (wzrost biustu i bioder).

I istnieje pewien związek między tym hormonem, a przyrostem masy ciała w okresie menopauzy. Podczas gdy poziomy hormonu menopauzy stają się niższe. Dotyczy to także estrogenu i progesteronu. Aby uniknąć dominacji estrogenu, zaleca się codzienne spożywanie kilograma warzyw, ponieważ zawarte w nich błonnik pomaga usunąć nadmiar estrogenu z organizmu.

Następnie kortyzol. Jest hormonem regulującym stresujące sytuacje. Nadmiar kortyzolu powoduje choroby serca, a także jest przyczyną trzewnej tkanki tłuszczowej wokół narządów wewnętrznych. Jest zły nie tylko dla twojego wyglądu, ale także dla twojego zdrowia. Co pomoże ustabilizować jego poziom? Należy ograniczyć spożycie czerwonego mięsa.

Brzmiałoby to dziwnie, ale pomoże Ci przejście z kawy na herbatę. Kolejną radą jest oddychanie –  zwolnij, oddychaj głęboko, zwróć uwagę na to, czym się zajmujesz. Świetny pomysł to medytacja. Możesz również zażywać witaminę B. I oczywiście musisz mieć dobry i długi sen.

Leptyna jest hormonem, który mówi nam, czy jesteśmy nasyceni. Z nadmiarem leptyny nasze ciało nie może nam powiedzieć, czy jesteśmy pełni, czy nie – więc jemy i dostajemy dodatkowe kilogramy. Jak wyrównać jego poziomy? Przede wszystkim dużo snu. Z powodu braku snu poziom leptyny jest niższy i pozostajecie niezadowoleni nawet po zjedzeniu normalnego posiłku. Przydatne będą jeść więcej produktów bogatych w Omega 3. Regularne ćwiczenia będą wspaniałym lekarstwem na równoważenie leptyny.

Insulina reguluje poziom cukru we krwi w organizmie. Jeśli masz dodatkowy cukier we krwi, przechowuje ten cukier jak tłuszcz. Jeśli dostarczysz wystarczająco dużo białka z jedzeniem,  pomoże ci to kontrolować.

Dla mnie osobiście jedyną drogą aby unormować wszystkie te hormony jest wdrożenie aktywności fizycznej i to codziennie po 1h. Tym bardziej jeśli jesteś przed menopauzą. Nie ma innej możliwości aby pozbyć się brzuszka czy wyregulować hormony.  Dużo z was kobitki poćwiczy 2-3 miesiące i przestaje z różnych powodów. Idzie, idzie dobrze i nagle stop. Jest to najgorsza decyzja jaką możesz zrobić. Twoje ciało zaczyna podwójnie zbierać tkankę tłuszczową i zaczyna się efekt jo-jo.

Nie ma wymówek. Aktywność fizyczna nawet jak będziesz ćwiczyła 2 razy w tygodniu pozwoli ci uregulować wszystkie hormony, a tym bardziej schudnąć, ale musisz być konsekwentna w tym co robisz. Ćwiczyć cały rok, a nie tylko kiedy wybierasz się na wakacje czy wesele.

Proponuję Ci program 3 miesięczna metamorfoza na której nauczysz się poprawnie ćwiczyć w domu, jak układać swoje posiłki, jak dbac o swoje ciało i oczywiście motywację. Przez te 3 miesiące nie będziesz chciała przestać ćwiczyć sama, nauczę cie tego tak jak moje podopieczne. Mamy czas do końca roku.

Napisz do mnie wiadomość m.klos@ mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk