Oto 10 ziół bogatych w magnez i naturalnych suplementów

Magnez i 10 ziół - Działanie

Oto 10 ziół bogatych w magnez i naturalnych suplementów. Magnez to minerał występujący w organizmie. Około połowa magnezu w organizmie znajduje się w kościach. Ponieważ organizm zależy od magnezu, aby normalnie funkcjonować nerwowo i mięśniowo, konieczne jest spożywać wystarczającą ilość magnezu dla optymalnego zdrowia.
Zaleca się spożywanie orzechów, warzyw, owoców i nabiału w celu utrzymania odpowiedniej ilości magnezu w organizmie. Bogate w magnez zioła i suplementy dodatkowo zwiększają poziom magnezu. Nie wiesz, które zioła oferują magnez?

Oto 10 ziół bogatych w magnez i naturalnych suplementów, które mogą poprawić twoje zdrowie.

1. Rukiew wodna: dodanie 1 filiżanki rzeżucha do posiłku np. kurczaka może zapewnić dodatkowe 7 mg magnezu do swojej diety. Rukiew wodna jest czymś więcej niż dekoracją na talerzu; ten zielony liść może obniżyć ciśnienie krwi i odeprzeć niektóre rodzaje raka. Oprócz magnezu również znajdziemy  wapń i potas.

2. Rozmaryn: nie tylko ta pachnąca przyprawa zawiera magnez, ale jest również rozpoznawana jako pomoc w problemach z trawieniem. Konsumpcja rozmarynu może pomóc w zgadze, gazie jelitowym i utracie apetytu. Przyprawa bogata w magnez może również leczyć stany zapalne związane z dną moczanową.

3. Siemię lniane: Wysokie w minerałach, takich jak magnez, potas cynku i błonnika, siemię lniane można dodać do zbóż i sałaty. Siemię lniane jest bardzo bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Konsumpcja nasion lnu może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i zmniejszeniu stanu zapalnego.

4. Pietruszka: pietruszka posiada dobroczynnymi składnikami odżywczymi, olejkami eterycznymi i przeciwutleniaczami. Został on wykorzystany do naturalnego leczenia szerokiej gamy objawów i stanów. Dodaj 1 łyżkę pietruszki do swojego posiłku, aby dodać 2 mg magnezu.

5. Szałwia: Naturalnie potraktuj swoją skórę i popraw pamięć za pomocą szałwii. Zioło to jest bardzo bogate w magnez, potas i witaminę K. Zużywanie 1 łyżki zmielonej szałwii dostarcza 9 mg magnezu do organizmu.

6. Saffron: znany z ziemistego, ostrego zapachu, Safron był używany dawno temu do farbowania tkanin. Dziś wiemy, że safron jest cenniejszy, gdy jest spożywany, ponieważ zawiera magnez, potas, żelazo i witaminę C. Ta przyprawa jest również rozpoznawana ze względu na jej karotenoidy i przeciwutleniacze, które pomagają przeciwdziałać uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki.

7. Tymianek: to zioło jest używane do wielu celów, ale często jest uznawane za jego antyseptyczne i antybakteryjne właściwości. Tymianek jest pełen witaminy C, żelaza, cynku, kwasu foliowego, fosforu, potasu i magnezu. Istnieje ponad 350 gatunków tymianku. Te unikalne gatunki roślin oferują różne właściwości i korzyści. Spożywanie 1 łyżeczki pospolitego tymianku dostarcza organizmowi 1 mg magnezu.

8. Kolendra: bogaty w składniki odżywcze, w tym witaminy C i K, magnez, fosfor, potas i żelazo, kolendra może obniżać ciśnienie krwi i poziom cholesterolu LDL.  To kulinarne zioło jest używane w wielu potrawach i jest korzystne dla ogólnego stanu zdrowia

9. Nasiona selera: Chociaż witamina K odgrywa najbardziej dramatyczną rolę w właściwościach selera, nasiona selera są bogate w magnez i oferują szeroką gamę witamin i składników odżywczych. Już w IX wieku seler został po raz pierwszy uznany za lekarstwo, a nie pożywienie. Być może nasi przodkowie wiedzieli, że ma niesamowite właściwości, ponieważ nasiona selera mają wiele pożytecznych zastosowań dla ciała.

10. Kminek: Głównie stosowane do wspomagania trawienia, nasiona kminku są bardzo bogate w magnez, żelazo, cynk, miedź, potas i selen. Unikalne właściwości kminku mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL, zapobiegać degeneracyjnym chorobom neurologicznym i zmniejszać ryzyko niektórych rodzajów raka.

Pewnie nie raz używałaś już te zioła, ale dla przypomnienia zwróć uwagę na właściwości. Podziel się w komentarzu akie ty zioła stosowałaś. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk