Wyzwanie w 7 Dni na Brzuch – 3 Rodzaje Planku

Wyzwanie w 7 Dni na Brzuch – 3 Rodzaje Plank

Utrzymywanie sztywności ciała w pozycji deski pomaga wzmocnić kręgosłup. Ćwiczenia te wzmacniają również mięśnie brzucha, nóg, ramion i bioder oraz poprawiają postawę i równowagę. Jeśli nie masz doświadczenia z deską, ważne jest, aby rozpocząć to ćwiczenie od krótkich sesji treningowych, a następnie odpoczywać długo.

Wiadomo zakwasy mogą być wszędzie na nogach czy brzuchu, ale kiedy zaczynamy swoją przygodę z metamorfozą, nie rób dużą ilość powtórzeń tylko zacznij od 10 do 12 max i z czasem zwiększ po 6 tygodniach.

Ćwiczenia, które Ci zaprezentuje są bardzo ważne dla kręgosłupa i możesz je wykonać w domu.Jeśli masz problem z kręgosłupem, ćwicz z trenerem personalnym, albo zgłoś się do mnie na kliknij tutaj.

Pracuje z paniami po 50 czy 60 rokiem życia z różnymi problemami zdrowotymi i każda pani jest zadowolona z przebiegu ćwiczeń, bo nie sztuką jest zrobić szybko w 2 miesiące. Sztuką jest wytrzymać rok i zrobić to rozsądnie i z głową. Tak jest też w życiu. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

Ćwiczenia wykonaj przez 7 dni, a następnie zwiększ do 40 sekund. Po 14 dniach zwiększ do 50 sekund, a po miesiącu do 1 minuty.

Zaczynamy ćwiczenia.

1.Pozycja wyjściowa to klęk podparty. Unieś kolana do góry, a głowę schowaj pomiędzy ramionami. Przytrzymaj 30 sekund. Dla zaawansowanych kolana możesz wyprostować.

2.Z pozycji planu na łokciach, nogi skrzyżuj i z rozmachem unieś drugą rękę do góry. Możesz to n początku zrobić z kolanami dotykać maty, a z czasem dojdziesz do spray i oderwiesz kolana od maty. Cierpliwość.

3.Moje ulubione ćwiczenie. Z planu podnieś pośladki do tyłu jednocześnie prawa dłoń idzie do lewo stopy i na zmianę. Zrób po 30 sekund na każdą stronę

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk