Wyprostuj Plecy Tym Sposobem – Czas na Zmiany

Wyprostuj Plecy Tym Sposobem – Czas na Zmiany

Kiedy jest wszystko porządku z plecami, nie masz co się nimi przejmować, ale kiedy coś raz chrupnie, to już będzie zawsze chrupać. Tak jest  zbudowany nasz układ mięśniowo – szkieletowy, układ nerwowy.

Największy problem z plecami mają osoby, które siedzą przed komputeram oraz kierowcy tira czy wózka widłowego. Tam wręcz kręgosłupy są powyginane.  Powiedziałabym, że po 10 latach pracy za kierownicą ciężko jest nastawić kręgosłup do normalności. Chyba, że regularnie ćwiczy to wtedy można jeszcze być spokojnym o kręgosłup, ale wiadomo nacisk na dolny odcinek jest nie samowity i dzieją się tam różne i nieprzyjemne rzeczy.

Problemy z kręgosłupem nie pojawiają się od razu, tak jak i otyłość. Wyjdzie to zawsze w najmniej odpowiednim czasie. Przy zwykłym wstawani czy siadaniu może się zdąży mocny ból, ale wtedy już może być za późno na leczenie.

My sobie nie zdajemy z tego sprawy, bo zamiast zapobiegać to leczymy, a powinno być na odwrót. Ostanie mogę napisać, że miałam taki przypadek, że siedziałam przed komputerem ponad 6 godzin i szybko wstałam. Nagle poczułam ból przy wstawaniu. Jak mnie coś chwyciło, osty ból w odcinku lędźwiowym i powiem wam szczerze, że miałam problem ze wstaniem do góry.

Położyłam się na plecach i zrobiłam sobie kołyskę plus basen i masaż. Pomogło, ale 2 dni było ciężko. Najgorsze jest to, że nie zrobiłam sobie tego na treningu tylko w domu, przez długie siedzenie przed komputerem.

Na szczęście ja wiem jak sobie pomóc. Przy takiej ilości godzin treningowych w mma mam również swoich rehabilitantów, którzy mi pomagają w różnych moich problemach po treningowych. Mnóstwo mikro urazów to normalką przy takim sporcie jak sztuki walk.

1 Dociąganie kolana do klatki piersiowej to jedno z najlepszych ćwiczenie na rościągniecie pleców.

2.Skłony z kijem lub drążkiem.

Obserwuj moją stronę, będzie więcej fajnych i przydatnych ćwiczeń. Udostępnij dalej artykuł.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk