Wymarzona Sylwetka i Ideał Kobiecości

Masz dużą nadwagę - czytaj artykuł -Gosia Klos

Wymarzona Sylwetka i Ideał Kobiecości. Dlaczego FIT kobiety mają łatwiej w życiu? No cóż, nie będę Tobie mydlić oczu, ale od 2 – 3 lat  zdecydowanie opłaca się być FIT. Nie od dziś wiadomo bowiem, że aktywność fizyczna to lek na zdrowie, zarówno to psychiczne jak i czysto fizyczne. To powtarzam każdej mojej podopiecznej, która się do mnie zgłosiła. Tylko zawsze mnie zastanawia, dlaczego sie zgłaszasz kiedy masz dużą nadwagę, cukrzycę, choroby tarczycy czy wysoki cholesterol?  Dlaczego nie zadbasz o siebie wtedy kiedy można np; przed ciążą. Kiedy Twoja waga pokazuje już 80 kg, od razu zgłoś sie do mnie, a nie kiedy odbierasz przypadkiem wyniki badań, a w nich 80% wskazuje wysoki czynnik ryzyka chorób serca, miażdżyca czy zawał serca, otyłość.

Bardzo dużo z was kochane wysyłają do mnie zdjęcia dziewczyn, które są młode, zgrabne, bez dzieci, które specjalnie przygotowują sie do takich zdjeć kilka miesięcy, a Ty mnie prosisz w wiadomości, że chcesz tak wyglądać w 3 miesiące, mając ponad 40 lat, 2 dzieci i mnóstwo chorób! Pewnie, można osiągnąć cel, ale nie w 3 miesiące przy rożnych problemach zdrowotnych, uczuleniach i 2-3 dzieciach, pracy i męża ciągle marudzącego!

Z mojego doświadczenia wiem, że na to potrzeba dużo czasu i aby waga nie wróciła, musisz nauczyć się odzywać i przede wszystkim nauczyć się ćwiczyć, bo tu tez są duże problemy. Zle wykonane ćwiczenie doprowadzi do kontuzji, a akie panie też się do mnie zgłaszają, że coś podniosły i maja problem z kręgosłupem.

Szczupłe i zadbane ciało jest dziś w modzie, ale wszystko musi mieć umiar, a przede wszystkim musimy dbać o zdrowie. Nawet szczupłe i młode dziewczyny musza dbać o zdrowie, bo na pewno bedą rodziły dzieci i się zestarzeją. Zapamiętaj jedno, że aby być FIT i mieć zadbane ciało, mając 20 lat czy 50 musisz dźwigać ciężary, machać sztangą i robić przysiady! Do tego odpowiednia dieta. Bez tego ani rusz. Oczywiście trzeba sie do tego przygotować, tak jak ja przygotowuje moje podopieczne. Ćwiczenia regularne dodają poczucie własnej wartości i sprawiają, że jesteś szczęśliwa i masz dużo energii. Moi podopieczni twierdzą nawet, że mają zdolność do zwalczania wczesnych stadiów depresji i działają podobnie do psychoterapii.

Nie wierzysz?? Spróbuj, a przekonasz się jakie to proste i łatwe. Napisz do mnie i zacznij od początku m.klos@mataleo.eu

Wiesz, że kiedy jesteś trenujesz to skupiasz się na wyznaczonych przez siebie celach dużo lepiej niż te panie, które stronią od ćwiczeń. Jesteś bardziej ogarnięta, punktualna i w ciagu dnia zrobisz więcej niż kobieta, która siedzi przed telewizorem, wpierdziela sernika i marudzi, że na nic nie ma czasu. To przeogromny plus, prawda? Takie zachowania uczą determinacji i wytrwałości, ale także ciężkiej pracy nad samą sobą i swoimi słabościami. Tutaj nie ma miejsca na wymówki i gorsze dni. Podobnie jest w życiu.

Kiedy ważyłam 122 kilogramów, żaden mężczyzna na mnie nie spojrzał, nawet jeden uciekł z randki, a ja byłam zdziwiona DLACZEGO. Przez 2 lata nie miałam sexu i ciągle miałam depresje. Wiecie co mi pomogło? Zrobiłam sobie zdjęcia w lustrze, powiększyłam je sobie i powiesiłam na ścianie. Kiedy wracałam do domu z pracy i nie miałam siły na nic, zawsze wchodziłam do sypiani i patrzyłam na nie. W ciągu 5 min motywacja była taka, że od razy szykowałam się na siłownie. Trwało to tak rok czasu, kiedy moja waga zeszła do 80 kg. Pózniej postanowiłam, że sobie wystartuje w zawodach i zeszłam do wagi 58 kg. I wiecie co? Nie żałuje żadnej kropli potu wylanej na siłowni, bo wróciłam na odpowiedni tor, jestem zdrowa i mam zgrabna sylwetkę mając 44 lat. Czy ja wyglądam na 44 lat?? Zdjęcie aktualne moje jest po lewej, a w reku trzymam telefon.

Kiedy schudłam, żaden facet nie uciekł z mojej randki, a wręcz przeciwnie, od parunastu lat jestem w szczęśliwym związku – zakochana po uszy. Myślę, że zgrabna i smukła sylwetka z ładnie zarysowanymi mięśniami jest dużo bardziej ponętna od otyłego ciała z ogromnym brzuchem przodu.Kobiety które nigdy nie były na sekcji Kardio, ani nawet nie widzą jak zrobić przysiad i to nie musi być przysiad na siłowni. My ćwiczymy w domu przysiady czy wykroki. Nie ma z tym problemu. Trzeba tylko chcieć ruszyć tyłek z kanapy i wyrzucić do kosza tego sernika, a zamienić na jabłko czy banana.

Chcesz poczuć się zgrabną kobietą? Chcesz podobać się mężczyznom? Chcesz poczuć się pewniejsza siebie?

napisz do mnie

m.klos@mataleo.eu

Razem zrobimy to szybciej i łatwiej będzie Ci pokonać depresje, smutek. Ten czas jest Nasz! Działaj! 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk i Trener – Psycholog

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk