Wylecz Tarczycę w 5 minut – Rewelacyjna Metoda

Wylecz Tarczycę w 5 minut – Rewelacyjna Metoda

Kiedy 20 lat temu szkoliłam się Jogi, poziom wiedzy w Polsce był bardzo mały, nie było tylu szkól czy nauczycieli. Dziś jest inaczej. Dużo jest kursów, szkoleń, ale najważniejsze to trafić do dobrego nauczyciela, który pokaże ci taką jogę aby nie zrobić sobie krzywdę, a wręcz przeciwnie. Tych szkół jest teraz tak dużo, że ciężko jest dostać się do dobrego nauczyciela jogi.

Wczoraj na szkoleniu przypominającym z Jogi poznałam dwie asany; powitanie słońca i ryby. Dziś opiszę asanę ryby, gdyż jest ona ukierunkowana dla osób z niedoczynnością  tarczycy, hasimoto.

Ta starożytna praktyka została zaprojektowana, aby pomóc Twojemu ciału przywrócić równowagę. Każdy, kto ma chorobę tarczycy, powinien spróbować. Uwielbiam jogę, ale rozumiem, dlaczego tak wielu nie chce skorzystać z tego trendu ćwiczeń.

Czy joga jest warta całego szumu?

Wiele badań próbowało określić fizyczny i psychologiczny wpływ jogi i chociaż nie ujawniono żadnej ostatecznej odpowiedzi, niektóre sugerowały, że joga może zmniejszyć czynniki ryzyka zdrowotnego i może pomóc w psychologicznym uzdrowieniu człowieka.

W rzeczywistości istnieją pozy z praktyki jogi Asana, które mogą pomóc zrównoważyć jeden z najważniejszych i najbardziej pracowitych narządów w naszym ciele: tarczycę.

Nasza tarczyca ma zasadnicze znaczenie dla sposobu, w jaki nasz układ odpornościowy reaguje na zewnętrzne stresy, które nas otaczają. Tarczyca określa wpływ, jaki toksyczne chemikalia mogą mieć na każdy inny narząd w naszym ciele.

W świecie z coraz bardziej toksycznymi pierwiastkami nasza tarczyca jest podatna na wytrącanie się z równowagi. Zamiast korygować te niestabilności za pomocą leków na receptę, możesz pomóc zrównoważyć nieprawidłowości tarczycy za pomocą tych tej jednej pozycji asany.

Asana Ryby

Ta pozycja może nie tylko poprawiać funkcję tarczycy, ale również może przynieść układ układowy nerwowego.

Metoda

Połóż się płasko na plecach. Upewnij się żeby nogi były ze sobą połączone, ale rozluźnione. Dodałam do pozycji lotosu, krzyżując lewą nogę nad prawą. Dłonie ułóż pod biodrami, tak aby wewnętrza strona była skierowana do podłogi.

Odchyl głowę i górną część tułowia do podłogi,  swoje ramiona i barki do góry, w taki sposób, aby klatka piersiowa miała kształt łuku. Patrz przed siebie i unieś podbródek do góry. Upewnij się, że ciężar Twojego ciała jest na łokciach, a nie na głowie.

Wyprostuj i połącz nogi, uda muszą być przez cały czas rozluźnione. Jeżeli ta pozycja jest za trudna, możesz zgiąć kolana. Wytrzymaj w pozycji do 30 sekund i powtórz 3 razy.

Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano, wiec staraj się robić wszystko powoli, ale systematycznie.

Jeśli odczuwasz ból lub trudności w realizacji tych ćwiczeń, przerwij je i skonsultuj się z lekarzem.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk