Wylecz się Sama – Przepis Mojej Babci – Za Darmo

Wzmocnienie orgaznizmu

Rozpoczynamy  sezon, w którym przynosi złą  pogodę i więcej przeziębień i grypy, szczególnie wśród dzieci. W tym artykule znajdziesz sposób na ochronę siebie i swojej rodziny w tym okresie oraz szybkie wzmocnienie układu odpornościowego

Spożycie miodu na 30 minut przed snem zmniejsza nocny kaszel. Kolejną zaletą miodu jest to, że stymuluje serotoninę, która organizm przekształca w melatoninę, co pomaga zasnąć.

Ponadto może złagodzić łagodne objawy alergii i zwiększyć tolerancję na pyłki. Dzieje się tak dzięki temu, że zawiera śladowe ilości pyłku, który może pobudzić organizm do produkcji przeciwciał przeciwko pyłkom. Zmniejsza to ilość histaminy wytwarzanej przez organizm, co ostatecznie zmniejsza alergie.

Miód z imbirem – przepis

Składniki:

1 ½ cala świeżego korzenia imbiru lub 2 łyżki suszonego imbiru
2 szklanki miodu
Kilka słoików
Podwójny bojler
Termometr cukierkowy

Sposób przygotowania:

Umieść miód na górze podwójnego bojlera, a wodę na dole. Imbir obierz i pokrój w bardzo cienkie plasterki, dodaj do miodu. Możesz także go rozdrobnić. Zagotuj wodę i monitoruj miód za pomocą termometru cukierniczego. Doprowadź do 185° i trzymaj w tym ogniu 10 minut.

Następnie zdejmij z ognia i odstaw na kolejne dziesięć minut. Po tych dziesięciu minutach odcedź imbir i przelej go do słoików.

Jeśli zdecydujesz się pokroić imbir w cienkie plasterki, zatrzymaj go – to imbir w miodowej glazurze, świetnie działa na rozstrojony brzuch.

Notatka:

Babcia zawsze mi powtarzała, że im dłużej trzymasz go z imbirem, tym bardziej nasycony staje się imbir – i tym smaczniejszy. Jeśli rozdrobniłaś imbir, możesz go również zachować, ponieważ można go wykorzystać w innych przepisach.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk