Jak się pozbyć wałków na plecach – Gosia Klos

plecy-twoje

Jak się pozbyć wałków na plecach – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Jak usunąć fałdki na plecach, gdyż jest to bardzo nieestetyczne? Czy jak wszystko co mamy od natury, to już nie można nic zrobić? Wszystko można, odpowiednim treningiem oraz dietą. Zgłaszając sie  na konsultację dziewczyny opowiadają mi praktyczne całe swoje życie. Wnioskując uważam, ze głównym powodem gromadzonej tkanki tłuszczowej na plecach i innych częściach ciała jest złe odżywianie i brak ruchu, co również przekłada się na nabieranie masy tłuszczowej. Połączenie obu czynników przyczynia się do nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicy pleców i powoduje nieestetyczny wygląd górnej i dolnej części pleców oraz tułowia.

Twoje plecy składają się z czterech głównych mięśni. Dlatego tak ważne jest, aby skupić się również na mięśniach, które otaczają plecy, dzięki czemu będziesz mogła pochwalić się odpowiednio zaokrągloną i wyrzeźbioną sylwetką o dobrych proporcjach.

Zawsze powtarzam, ze trzeba zmienić trening po 4 tygodniach, aby efekt był widoczny. Przeprowadzam wiele konsultacji w tygodniu i zawsze słyszę to samo ; Pani Gosiu ja trenuje ten sam trening pół roku i nie widzę żadnych efektów! Oczywiście, że nie będziesz widziała żadnych efektów. Trzeba zmieniać trening.  Zmienność jest kluczem do uzyskiwania wyników i zapobiegania nudzie oraz wypaleniu. Proponuję znalezienie kombinacji ćwiczeń, które będą ukierunkowane na Twoje plecy, a jednocześnie wachlowanie powtórzeniami, seriami i czasem odpoczynku. Dzięki temu trening nie będzie też nudny.

Kolejnym błędem jest Twój trening jest bardzo słaby. Bycie dla siebie zbyt łagodnym nie sprawi, że osiągniesz pożądane rezultaty. „Nie od razu Rzym zbudowano”. Bądź cierpliwa , ale również pracowitą, a wyczekiwane efekty nadejdą. Moje dziewczyny na treningu płaczą z bólu, ale po treningu uśmiech jest od ucha do ucha i o to chodzi. Dają z siebie nawet 200% . Czasami trening jest zwiększony oraz intensywności. Wszystko tez zależy w jakim stanie jesteś psychiczne w danym dniu.   Zawsze mam plan A lub B.

Pamiętaj o uzupełnianiu płynów. Powinnaś pić  8-10 szklanek wody dziennie. Woda nie tylko pomaga wypłukać nagromadzone w organizmie toksyny, które mogą powodować cellulit, ale także dostarcza skórze wilgocią, utrzymuje ją miękką i nadaje mu piękny połysk .  

Wiele kobiet, które chcą schudnąć, popełniają ten sam ten błąd. Pamiętaj, że kalorie są przechowywane w postaci tłuszczu, gdy organizm nie wykorzystuje tych kalorii to sie odłoży czy na plecach czy na brzuchu. Spadek masy ciała w dużej mierzy wynika z redukcji wody w organizmie i z utraty tkanki mięśniowej. Tak naprawdę „pokłady tłuszczu” nie zostają naruszone, gdyż w sytuacjach nagłego spadku wagi organizm spowalnia procesy metaboliczne. Jest to błędne przekonanie.

Przemyślana dieta i trening , pod okiem moim okiem dietetyka jak i instruktora , mogą dawać oczywiście pozytywne efekty. Zapraszam do współpracy. 

Napisz do mnie m.klos@btinternet.com

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk