Według 99% osób, które zmarły na wirusa cierpiały na inne choroby

Koronawirus - Włochy - Gosia Klos

Według 99% osób, które zmarły na wirusa cierpiały na inne choroby.

Śledzę dla was najnowsze informacje o epidemii koronawirusa i globalnej reakcji.  Według badań przeprowadzonych przez krajowy organ ds. Zdrowia w kraju Włochy, ponad 99% śmiertelnych przypadków koronawirusa we Włoszech to osoby, które cierpiały na wcześniejsze schorzenia. Po tym, jak liczba zgonów spowodowanych wirusem osiągnęła ponad 2500, przy 150% wzroście w ostatnim tygodniu, władze ds. Zdrowia przeczesują dane, aby uzyskać wskazówki pomocne w zwalczaniu rozprzestrzeniania się choroby.

Rząd premiera Giuseppe Conte ocenia, czy przedłużyć blokadę w całym kraju poza początek kwietnia, poinformował w środę dziennik La Stampa. Włochy odnotowały ponad 31 500 potwierdzonych przypadków choroby. Dane potwierdzają tę obawę. Według strony internetowej Statista, we Włoszech, najbardziej dotkniętym kraju w Europie, prawie jedna czwarta z prawie 28 000 pacjentów z koronawirusem ma od 19 do 50 lat.

Podobne trendy zaobserwowano w USA. Wśród prawie 2500 pierwszych przypadków koronawirusa w USA 705 było w wieku od 20 do 44 lat, zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention. Od 15% do 20% ostatecznie trafiło do szpitala, w tym aż 4% potrzebowało intensywnej opieki. Niewielu zmarło.

Jednym z tych młodych dorosłych jest Clement Chow, asystent profesora genetyki na University of Utah. „Jestem młody i nie mam wysokiego ryzyka, ale jestem na OIOM z bardzo poważnym przypadkiem”, powiedział Chow w tweecie z 15 marca. „Naprawdę niewiele wiemy o tym wirusie”.

Według jego postów na Twitterze Chow przez kilka dni miał niską gorączkę, a następnie silny kaszel, który doprowadził do niewydolności oddechowej. Okazało się, że jest koronawirusem. Skończył na wysokim przepływie tlenu na OIOM. Kiedy przybył w zeszły czwartek, był tam pierwszym pacjentem. „Teraz jest ich znacznie więcej” – napisał na Twitterze.

Chow nie podał swojego wieku w tweetach, ale jego laboratoryjna strona internetowa wskazuje, że ukończył studia w 2003 roku i ma dwoje dzieci. Nie odpowiedział na wiadomość e-mail, a Bloomberg nie był w stanie samodzielnie potwierdzić swojego statusu pacjenta.

To prawda, że ​​ryzyko śmierci gwałtownie rośnie z wiekiem. Podczas gdy było tylko 144 pacjentów w wieku powyżej 85 lat, aż 70% było hospitalizowanych, a 29% wymagało intensywnej opieki, zgodnie z raportem CDC.

Jednak pojawiające się dowody sugerują, że niemowlęta i małe dzieci mogą być również narażone na poważne komplikacje. W badaniu przeprowadzonym na ponad 2000 małych dzieci z Covid-19 z Chin, opublikowanym w tym tygodniu w Pediatrics, chińscy lekarze stwierdzili, że około 11% przypadków u niemowląt zostało ocenionych jako ciężkie lub krytyczne, podobnie jak 7% przypadków u małych dzieci i dzieci przedszkolaki. Chociaż wciąż jest niższy wskaźnik ciężkiej choroby niż dorośli, nie jest to mało znaczące.

Podczas środowej konferencji prasowej w Białym Domu prezydent Donald Trump poprosił młodszych ludzi, by przestali się lekkomyślnie zachowywać, na przykład imprezować, chodzić na plażę i spędzać czas w barach.

Wirus na pewno atakuje osoby, które mają juz jakies choroby. Nawet cukrzyca 2 czy problemy z tarczycą, nadciśnienie i nałogowych palaczy. Ostatnio widziałam wideo jak pani leżąca w szpitalu na intensywnej terapii i błagała ludzi aby przestali palić, bo to zabije Twój oddech. Bez respiratora nie mogła oddychać.

Zacznij ćwiczyć w domu z ekspertem – kliknij tutaj. 

Zostań w domu

Mieszkam przy lesie i niestety, ale codziennie widzę jak młodzież wędruje sobie na spacery, aż dzisiaj nie wytrzymałam i musiałam coś powiedzieć. To jest nasz obowiązek aby nie zarażać innych, bo sami nie wiemy czy nie zarażamy.  A dziś dostałam zdjęcie od mojej klientki z Włoch, jak jeszcze tydzień temu starsze osoby siedziały sobie na zewnątrz i dobrze się bawiły więc oni naprawdę nie zdają sobie z tego sprawę, że to ich dotyczy problem, a może też mają dosyć i już nie chcą siedzieć w domach?

Pytań jest dużo, o to jest nowa choroba i pewnie za rok będziemy wiedzieć więcej niż wiemy teraz. Dla mnie jest najważnieszy w tym momencie ćwiczenia, które wykonuje w domu razem z moimi podopiecznymi. Możesz mieć pieniądze, możesz wieżyć w inną religie, możesz mieć inny kolor skóry, ale jak nie nie jesteś zdrowa Umierasz.

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, A NIE PIENIĄDZE! ZAINWESTUJ W SIEBIE!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk