Brzuch – Ćwiczenia na piłce – Poprawnie Wykonanie – Video

Brzuch i piłka ćwiczenia

Ćwiczenia na piłce – Poprawnie Wykonanie – Video.

Celowane mięśnie:

Ćwiczenia 1000 brzuszków jest absurdem, ale ćwiczenie ich systematycznie wzmocnie inne mięśnie takie jak kręgosłup.. Ta grupa mięśni jest odpowiedzialna za zginanie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ćwiczenia są również kierowane na poprzeczne mięśnie brzucha, którejj i są ważne dla stabilizacji twojego kręgosłupa.

Kliknij tutaj!

Instrukcje dotyczące ćwiczeń:

Korzystając z dużej piłki do ćwiczeń, połóż plecy na piłce, opierając stopy mocno na podłodze.
Dolna część pleców powinna być wyśrodkowana na górze piłki.
Połóż dłonie po obu stronach głowy.
Zgnij górną część ciała do przodu i zwróć ramiona w kierunku bioder.
Pamiętaj, aby zacisnąć mięśnie brzucha na początku ruchu na jeden raz.
Powoli powróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
Aby zwiększyć odporność na budowanie mięśni, trzymaj piłkę lekarską lub płytkę obciążającą w dłoniach podczas wykonywania ćwiczenia

Brzuch - Trening na piłce - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Dlaczego to ćwiczenie jest ważne:

Robienie brzuszków na piłce brzusznej jest ważne z trzech powodów. Łatwo jest wykonać te brzuszki dla osób, które są w złej formie i mają trudności z wykonaniem ich na ziemi. Wzmocnienie mięśni brzucha ma kluczowe znaczenie dla równowagi i postawy. Piłka wprowadza ciało w niestabilne środowisko, co prowadzi do wzmocnienia mięśni stabilizatora, co z czasem poprawia koordynację grup mięśni.

Rzeczy, których należy unikać:

Jest kilka rzeczy, na które należy uważać podczas wykonywania tego ćwiczenia. Niektóre z nich prowadzą do słabej wydajności i wyników, inne narażają Cię na obrażenia. Upewnij się, że piłka pozostaje nieruchoma podczas spięć. Chcesz położyć nacisk na kurczenie się mięśni. Nie wchodź aż do końca, ponieważ to odciąża mięśnie brzucha. Upewnij się, że nogi też się nie poruszają, ponieważ może to być forma oszustwa, podobnie jak poruszanie piłką. Nie kładź rąk za szyją, ponieważ może to prowadzić do nadwyrężenia szyi. Jak zawsze upewnij się, że używasz właściwej formy we wszystkim, co robisz, a jeśli coś jest niewygodne, przełącz ją i spróbuj znaleźć sposób, aby działała dla Ciebie.

Powtórzenia i zestawy:

Zgadzam się, że mięśnie brzucha odnoszą największe korzyści z zestawów o większej liczbie powtórzeń od czasu do czasu mieszanych z zestawami o niższej liczbie powtórzeń. Przez większość czasu będziesz chciał pozostać w zakresie 3-5 zestawów i 15-25 powtórzeń dla mięśni brzucha. Mięśnie abs są mięśniem używanym do stabilności zamiast wzrostu i stale kurczą się, dlatego najlepiej reagują na większy zakres powtórzeń. Co jakiś czas dodawaj mniejszą liczbę powtórzeń w zakresie 10-15. Twoje mięśnie brzucha można trenować co drugi dzień lub możesz wykonywać je 2-3 razy w tygodniu, aby osiągnąć dobre wyniki. Użyj tego ćwiczenia w połączeniu z rutyną treningu siłowego obejmującą resztę ciała, aby czerpać maksymalne korzyści.

Inne ćwiczenia:

Istnieją inne ćwiczenia, które mogą zastąpić spięcia mięśni brzucha. Niektóre z nich są bezpośrednim zamiennikiem, a niektóre są nieco trudniejsze. Wypróbuj je i przekonaj się, jak działają dla Ciebie. Możesz położyć nogi na piłce i pociągnąć piłkę do siebie. Możesz wykonać brzuszki bez piłki na podłodze. Możesz podnosić nogi, albo na podłodze, albo zawieszone na drążku. Możesz również ze mną ćwiczyć w domu treningi online.

Kliknij tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk