Wczesna diagnoza śmiertelnej choroby może uratować Życie

jelito i jej choroby

Wczesna diagnoza śmiertelnej choroby może uratować Życie. Rak jelita grubego jest drugim najczęściej występującym rakiem w Europie. Każdego roku około 45 000 osób ma raka jelita grubego, a ponad 3000 umiera.

Musisz zacząć ćwiczyć przed postawieniem diagnozy klikając Tutaj.

Co powoduje raka jelita grubego?

Naukowcy wciąż nie odkryli głównej przyczyny raka jelita grubego. Pacjenci zwykle mają predyspozycje genetyczne, a czasami rozwijają się z powodu czynników środowiskowych, nawyków żywieniowych lub wyborów stylu życia.

Czynniki ryzyka obejmują również dietę bogatą w czerwone mięso i tłuszcz zwierzęcy, palenie tytoniu, alkohol, przyrost masy ciała i słabą aktywność fizyczną. Choroba rozwija się powoli bez żadnych trudności i ostrzeżeń. Gdy zauważysz objawy, choroba jest już w zaawansowanym stadium.

Typowe objawy raka jelita grubego to:

Krwawienie z Odbytu
Zmiany w opróżnianiu żołądka
Ból brzucha
NIedokrwistość
Utrata masy ciała

Czym jest wczesne wykrywanie raka jelita grubego?

Wczesne wykrycie raka jelita grubego oznacza badanie zdrowych osób bez żadnych objawów i objawów, w celu wykrycia jakichkolwiek zmian, zwykle polipów, wskazujących na rozwój raka lub wczesnego stadium raka.

Polipy są wzrostami wewnątrz jelit. Niektóre polipy mogą z czasem wywołać dziwne zmiany. Wczesne wykrywanie i usuwanie polipów przed wystąpieniem jakichkolwiek zmian może zapobiec rakowi.

Istnieje kilka sposobów na powstrzymanie rozwoju raka. Eksperci zazwyczaj zalecają badanie próbek stolca pod kątem obecności krwi niewidocznej gołym okiem, która jest pierwszym objawem polipów lub raka jelita grubego. Każda osoba w wieku od 40 do 74 lat powinna przeprowadzić badania  krwi.

Jednak pozytywne wyniki niekoniecznie oznaczają, że masz raka. W takich przypadkach zaleca się wykonywanie kolonoskopii, która pokazuje przyczynę krwawego stolca, polipów, choroby nowotworowej lub innej choroby jelita grubego. Jeśli wyniki są negatywne, upewnij się, że wykonałeś kolejne testy po 2 latach.

Najciekawsze jest to, że osoby, które zachorowały na raka jelita grubego w ogóle nie uprawiało żadnego sportu i większość ludzi było otyłe. Ja od 20 lat nigdy nie chorowałam na poważne choroby, nigdy nie uczęszczałam do lekarza i na dzień dzisiejszy moje badana, które sobie zrobiłam pokazuje normę. Dodam, że ćwiczę 6 razy w tygodniu. Czyli moje doświadczenie na swoim organizmie pokazuje, że to co mówią naukowcy i badania z tym związane są prawdziwe.

Wniosek – Ćwicz codziennie i odżywiaj się zdrowo, a nie będziesz mieć żadnych problemów zdrowotnych.

Dzisiejsze czasy pokazują nam, że trzeba się zdrowo odżywiać i dużo trenować. Bez tego nie ma szans na jakiekolwiek zdrowe życie. Dlaczego? To proste…żywność jest faszerowana antybiotykami, pakowanie w foliowe zasłony robi swoje z jedzeniem.  Więc nasz organizm puchnie i szybko tyjemy nawet jedząc jabłko.

Każdy z was reaguje na problem jak już jest chory, macie już w sobie chorobę i lekarz postawi diagnozę, ale czasami jest już za późno i trzeba zacząć leczenie chemiczne z czym wiążą się inne problemu twojego organizmu.

Musisz zacząć ćwiczyć przed postawieniem diagnozy klikając Tutaj.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk