WAŻNE! Trening tylko dla kobiet

WAzNE-Trening-tylko-dla-kobiet

Być kobietą, to często trudne zadanie, a gdzie dopiero  wejść na siłownie i do tego jeszcze stanąć obok facetów , którzy machają żelastwem na prawo i lewo. Dlatego każda kobieta obawia się, że będzie wyglądać jak Arnold Schwarzcenegger.  Na szczęście dla kobiet, czasy radykalnie zmieniły się na lepsze. Żeńskie gwiazdy jak  Sheryl Crow  lub Mell B pomogły zmienić sposób widzenia treningu siłowego dla kobiet. Ich mięśnie ramion czy nóg  w szczególności  są tak wyrzeźbione, że kobiety teraz starają się je naśladować. Trening siłowy dla kobiet nie będzie treningiem na masę z kilka powodów. Na pewno możesz  zwiększyć rozmiar mięśni, jeśli  spędzisz  5 godzin dziennie na siłowni  i będziesz pompować mięśnie  bardzo wysokimi ciężarami. Nawet kobiety Fitness nie są ogromne; są one po prostu ładnie wyrzeźbione. Trening siłowy dla kobiet i podnoszenie ciężarów idealnie pasują by wzmocnić  kości oraz zapobiegają różnym kobiecym dolegliwościom.

 

WAzNE-Trening-tylko-dla-kobiet

Ćwiczenia nie zabierają dużo czasu: trzy razy w tygodniu po 20 minut wystarczy by być w formie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia są korzystne dla każdego, niezależnie od wieku, masy ciała czy współistniejących chorób. Ćwiczenia fizyczne pomagają obniżyć stężenie związków tłuszczowych (trój glicerydy) we krwi, obniżają poziom cukru u chorego na cukrzycę, podwyższają stężenie „dobrego” cholesterolu (cholesterol HDL)…

Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do ćwiczeń, ważne jest aby zaczynać powoli i zwiększać swoją sprawność stopniowo. Jeżeli zaczynasz odczuwać ból lub jesteś zmęczony – nie nadwyrężaj się.

Większość ludzi nie potrzebuje robić żadnych badań przed rozpoczęciem ćwiczeń, ale jeżeli masz jakieś wątpliwości lub masz chorobę serca, wysokie ciśnienie, problemy z kręgosłupem, artretyzm, bóle stawów lub cukrzycę, zapytaj lekarza jaka forma ćwiczeń jest dla Ciebie najlepsza.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

 ZAPRASZAM NA PORADĘ !!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk