Fitness szybkie spalanie kalorii

spalanie kalori

Fitness szybkie spalanie kalorii – Chcesz się odchudzić? Nie musisz nawet zapisywać się do fitness klubu. Najbardziej skuteczny jest  intensywny spacer. Bo tak naprawdę najłatwiej spalisz tłuszcz podczas umiarkowanego wysiłku.

Jeśli długo nie ćwiczyłaś, na początku na pewno będziesz „wchodzić” w tętno zbyt wysokie. Poznasz to po braku tchu i zadyszce. Co wtedy? Nie wolno przystawać i odpoczywać! Trzeba wolniej pedałować na rowerze, zmniejszyć tempo spaceru. Ważne, żebyś nauczyła się słuchać swojego organizmu.

Intensywny, ale krótki (20-minutowy) bieg nie pomoże Ci spalić. W czasie pierwszych 20 minut ćwiczeń czerpiemy niewiele energii z tkanki tłuszczowej, tylko z glikogenu zgromadzonego w mięśniach i wątrobie. Dopiero po 20-30 minutach nasz organizm przestawia się na najefektywniejsze pobieranie energii z zapasów energetycznych zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Najlepiej więc, by wysiłek był jednostajny i jak najdłuższy. Po 20 minutach procesy normalizują się i właśnie wtedy zaczynamy chudnąć. Spróbuj więc utrzymać tempo przez 1-1,5 godziny, a kiedy spacerujesz, nawet przez 3 godziny.

Ćwicząc brzuszki czy podnosząc ciężarki, wzmocnisz mięśnie. I paradoksalnie właśnie to może być kluczem do sukcesu. Często uważamy, że mamy za dużo tłuszczu, a tak naprawdę kłopotem jest wiotkie ciało. Gdy wzmocnimy mięśnie ramion, brzucha, pośladków, sylwetka stanie się sprężysta, ciało zwarte, a przez to optycznie szczuplejsze. 100 brzuszków, wykonywanych nawet codziennie, nie usunie oponki. – Nie znam sposobu na to, by ćwicząc, spalić tłuszcz tylko w wybranych partiach ciała .

spalanie kalori

Najbezpieczniej tracić na wadze 2-4 kg na miesiąc. Na początku, mimo intensywnych ćwiczeń, możesz jednak nie chudnąć wcale, zwłaszcza gdy od dłuższego czasu się nie ruszałaś. Organizm może się bronić, starając się zaadaptować do nowych warunków, np. zatrzymując wodę i obniżając tempo przemian metabolicznych. Jednak z czasem, jeśli wytrwasz w ćwiczeniach, tempo przemian „nakręci się”. Szybciej będziesz trawić i pozbywać się tłuszczu. Na początku najszybciej chudną osoby z większą nadwagą (organizm dąży do wagi, w której czuje się najlepiej). Osoby z niewielką nadwagą muszą włożyć w to więcej wysiłku.

 Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

ZAPRASZAM NA  TRENING I FANTASTYCZNY PRZEPIS KULINARNY 😉

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk