Jak osiągnąć długowieczność?

Jak osiągnąć długowieczność?? Ciało traci sprężystość, biust przestaje być jędrny, a na twarzy pojawiają się zmarszczki – tragedia!
Wraz z wiekiem zmienia się wzorzec chemicznych znaczników naszego DNA. Każdy gen ulega w większym lub mniejszym stopniu metyzacji – grupy metylowe są dodawane lub usuwane, co może hamować lub pobudzać ekspresję genów. Zawsze byłam zdania, że kobietom jest trudniej na tym świecie.  O ile mawiają, że mężczyźni  starzeją się wolniej, o tyle dla kobiet wiek zawsze zawsze był dużym problemem.

To my każdego ranka musimy spędzać przynajmniej godzinę w łazience, robiąc makijaż, prostując włosy, malując paznokcie. Nasi panowie ograniczają się do przemycia twarzy woda, często zapominając o umyciu zębów czy użyciu dezodorantu. Denerwuje mnie to, ze od kobiet wymaga się tak wiele. Kobiety są rozliczne z każdego małego błędu, a nawet czasami dochodzi do kłótni, ze nasza sąsiadką wygląda lepiej od Nas. Facet może być, tłusty, zapuszczony, a nawet brzydki. Ważne by miał kasę.

Wydaje ci się, że zaczniesz się starzeć po 40-tce, może trochę wcześniej lub – jeśli będziesz miała więcej szczęścia – nieco później? Nic z tych rzeczy. Granicą naszej młodości jest bowiem… 29. rok życia. To właśnie wtedy pojawiają się widoczne zmarszczki, skóra traci swoją sprężystość, a biust zaczyna opadać.

Bardzo ważny jest zdrowy styl życia. Wykazano, że długość snu od 6 do 8 godzin dziennie przedłuża życie, osoby, które uczą się ponad 12 lat żyją dłużej aniżeli ci, którzy swoją edukację zakończyli wcześniej, osoby posiadające stały krąg bliskich przyjaciół żyją istotnie dłużej aniżeli osoby samotne. Poza tym konieczne jest zachowanie diety z ograniczeniem kalorii, ubogiej w węglowodany a bogatej w warzywa i owoce. Powinniśmy bowiem spożywać co najmniej ½ kg warzyw lub owoców dziennie. Dieta typu „Fast-Food” zawiera duże ilości tłuszczu oraz polepszacze smaku przez co sprzyja tyciu. Dla zachowania długowieczności w dobrym zdrowiu konieczny jest wysiłek fizyczny dostosowany do wieku i warunków fizycznych. Zachowanie prawidłowej masy ciała, zmniejsza ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca, cukrzycy i nadciśnienie tętniczego i tym samym przedłuża życie. Na koniec podkreślę konieczność walki z nałogami: palenie tytoniu, narkotyki, alkohol spożywany w nadmiarze pozostawia w organizmie ślad, który może wpłynąć a jakość naszego życia, gdyż …. na dobrą starość pracujemy przez całe życie.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 


Email :
Imię :

 

 

 ZAPRASZAM NA TRENING BRZUCHA,RAMION I POSLADKÓW;)

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk