WAŻNE! Błędy popełniane po treningu.

redukcja

WAŻNE! Błędy popełniane po treningu.

Dziś będzie krótko, zwięźle i na temat.  Podam  Ci cztery najczęstsze popełniane błędy po treningu.

Błąd Nr.1 Pomijasz ćwiczenia rozciągające.

Ćwiczenia rozciągające pomagają zredukować ból zaraz po treningu i opóźnią bolesność mięśniową następnego dnia. Im mniejsze dolegliwości po treningu odczujesz, tym szybciej wrócisz do treningu. Jak widzisz, rozciąganie to same korzyści.

Błąd Nr.2 Nie spożywasz posiłku po treningu.

Pamiętaj, że jedzenie to TWOJE paliwo – nie tylko doładuje Cie energią przed treningiem, ale i pozwoli TWOIM mięśniom na regeneracje tuż po ćwiczeniach. Aby skomponować szybki, ale wartościowy posiłek po-treningowy, postaw na zdrowa mieszankę węglowodanów, białek.

Błąd Nr.3    Unikasz prysznica po treningu.

Bardzo banalne, ale jak ważne. Pot, który pozostaje na skórze jest doskonałym miejscem dla rozwoju bakterii, które mogą powodować wysypki i inne zmiany skórne.

Błąd Nr.4    Nie zmieniasz sportowych ubrań na świeże.

Niby proste, ale jakie skomplikowane. Po intensywnym treningu Twój organizm ma lekko obniżona odporność, a odzież zatrzymuje wilgoć, wiec noszenie jej dużej, niż jest to konieczne, możne prowadzić do infekcji. Dlatego ważne jest abyś po powrocie do domu zmieniła na świeże  i czyste ciuchy.

Oczywiście bardzo ważna jest odpowiednia dawka snu, gdyż jest to klucz do regeneracji TWOJEGO organizmu. Picie napojów wyskokowych po treningu spowalnia regeneracje mięśni, odwadnia ciało, a przy tym zwiększa ryzyko powstawania zakrzepów. W ciągu 20 min po treningu po ćwiczeniach najlepiej jest sięgnąć po odżywkę białkową, BCAA,  a dopiero potem po właściwy posiłek.

Jestem ciekawa, co myślicie o tych błędach i czy Wam zdarza się je popełniać? Napisz w komentarzu swoje błędy. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk