Czym jest oponka na brzuchu

oponka-na-brzuchu-gosia-klos-mataleo-eu-

Dla wielu kobiet – jeśli nie dla wszystkich – założenie bikini czy wyjście na plażę, ma ścisły związek z brzuszkiem i jego wielkością.

Czym jest oponka na brzuchu

Większość nadal uważa, że najlepszym sposobem na płaski brzuch jest wykonywanie setek brzuszków. A ja mówię, że po pierwsze każda z nas jest inna i każda ma inną figurę. Nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich ani jednakowych ćwiczeń dla wszystkich.

Dlatego tak ważna jest indywidualna konsultacja

Podczas pracy z moimi klientkami, zauważyłam że istnieje kilka podstawowych typów oponek na brzuchu. Każdy wymaga innego podejścia do osiągnięcia wymarzonego rezultatu.

Osoby które najczęściej prowadzą siedzący tryb życia, pracują za biurkiem, często mają emocjonalne przywiązanie do słodkich pokarmów. Na szczęście, ten rodzaj oponki jest jednym z najprostszych do pozbycia się, ponieważ jest spowodowany przez jedzenie niewłaściwych pokarmów i brak ruchu.

Typowe złe nawyki

Jeśli bardzo mało lub w ogóle nie ćwiczysz, jesz dużo cukrów i rafinowanych węglowodanów w produktach takich jak ciastka, ciasta i biały chleb lub polegasz na skrobi i węglowodanach, takich jak makaron i ryż, prawdopodobnie masz nadwagę brzucha z towarzyszącym tłuszczem na nogach i biodrach.

Niewinna lampka wina

Zmniejsz spożycie alkoholu. Alkohol jest bombą tłuszczową dla brzucha, ponieważ organizm wysyła cukier prosto do pasa i zatrzymuje spalanie tłuszczu w innych obszarach, dopóki alkohol nie zostanie usunięty.
Picie zaledwie kilku (trzy do czterech w tygodniu) niewinnych lampek wina, może doprowadzić do powiększenia talii. Jeśli te lampki wina pijesz sporadycznie, to jest to w porządku, znacznie gorzej dla oponek, gdy są one spożywane systematyczne.

Dla osób, które lubią wino do kolacji 🙂 Usuń z jadłospisu alkohol na dwa tygodnie. Tyle czasu organizm potrzebuje aby wrócić do normy. W tym czasie zacznij spożywać wartościowe pożywienie. Unikaj produktów tzw light. najczęściej mają one pełno chemikaliów, rafinowanego cukru, soli i konserwantów, aby dać im smak.

Możesz liczyć kalorie, możesz skorzystać z mojej diety, możesz zacząć po prostu zdrowo się odżywiać. Produkty nieprzetworzone, takie jak ryby, jaja, organiczne mięso i warzywa są jedyną słuszną alternatywą. Na dobry początek dnia spróbuj jaja i wędzonego łososia, a nawet grillowanego kurczaka i warzywa. Nie bój się jeść dobrych tłuszczów, takich jak awokado, orzechy i tłuste ryby.

Ćwiczenia pomagają pozbyć się oponki na brzuchu. Nie od razu Rzym zbudowano. Osoby początkujące, to znaczy takie, które od wielu lat nie miały aktywności fizycznej, wystarczy gdy zaczną od długich spacerów, podczas których wykonamy kilka przysiadów, wykroków, skłonów itp.

I na koniec pamiętaj proszę o jednej sprawie. Twoja oponka na brzuchu jest tym, nad czym pracowałaś sumiennie wiele ostatnich lat. Nie spodziewaj się, że uda się jej pozbyć tygodniowym piciem herbatki lub super, hiper genialną tabletką!

Podsumowanie

Ważne jest, aby pamiętać, że bycie pięknym jest tym, jak się czujesz ze swoim wyglądem i sobą samą. Punktem wyjścia dla wszelkich transformacji ciała, jest poczucie się szczęśliwym!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk