W jaki sposób picie większej ilości wody może pomóc w schudnięciu

Napój na brzuch - zobacz jak to się robi - Gosia Klos

W jaki sposób picie większej ilości wody może pomóc w schudnięciu. Próbujesz schudnąć? Jeśli tak, możesz skupić się na zdrowym odżywianiu, obserwowaniu porcji i ćwiczyć. Jeśli nie zwracasz uwagi na spożycie wody, tracisz istotny czynnik, który pomaga w utracie wagi. Picie większej ilości wody może pomóc spalić więcej kalorii, zmniejszyć apetyt i wypłukać toksyny z organizmu. Dodatkowo, zastąpienie słodkich napojów wodą może pomóc Ci wykroić dodatkowe kalorie. Zapewne słyszeliście, że powinniście pić osiem szklanek wody dziennie.  Oferuje CI podręczny kalkulator wody, który pomoże ci określić, ile możesz wypić i o której godzinie. Jeśli twój mocz ma ciemne barwy, powinieneś przyjmować więcej wody.

Oto kilka naukowych sposobów, w których picie większej ilości wody może pomóc ci stracić te dodatkowe kilogramy i centymetry.

1.Zwiększa spalanie bez dodawania ćwiczeń

Przede wszystkim musisz zacząć ćwiczyć, a woda pitna może zwiększyć liczbę kalorii spalanych przez twoje ciało, robiąc to, co już robisz. Według tego badania, w ciągu 10 minut od wypicia około  szklanki wody, twój metabolizm jest zwiększony o 30%. Efekt utrzymuje się przez około 30 do 40 minut. To dlatego, że za każdym razem, gdy jesz, twoje ciało spala trochę kalorii, aby przetworzyć żywność lub napój. Woda jest pokarmem o ujemnej kaloryczności. Twoje ciało zużywa więcej kalorii, aby wysłać nawodnienie do komórek w całym ciele, niż przyjmuje ono podczas picia wody.

2.Wycina kalorie

Jedna puszka Coca-Coli zawiera 140 kalorii. Jeśli pijesz dwie puszki napoju dziennie, zastąpienie ich wodą może pomóc Ci stracić dodatkowy kilogram w ciągu tygodnia. Badania obserwacyjne pokazują, że ludzie, którzy piją wodę, przyjmują około 194 mniej kalorii dziennie niż ludzie pijący sok lub napoje alkoholowe. Jeśli masz problemy ze zamianą czegoś słodkiego do wody, spróbuj wlewać wodę do owoców lub warzyw. Arbuz, ogórek, cytrusy i jagody dodają smaku i odrobiny słodyczy.

3.Picie lodowatej wody może zwiększyć Twój metabolizm

Kiedy pijesz lodowatą wodę, twoje ciało musi ją podgrzać przed użyciem. Ten proces spala dodatkowe kalorie. Podczas gdy niektóre badania wspierają tę teorię, niektórzy eksperci twierdzą, że to po prostu nieprawda. Myślę, że nie zaszkodzi wrzucać trochę lodu do wody. Jeśli pomaga w spalaniu dodatkowych kalorii, to świetnie. Po prostu nie patrz na to jak na jakąś cudowną strategię odchudzania, ale dodatkową zaletę do twojego planu dietetycznego.

4.Treningi są ulepszone dzięki wodzie

Kiedy jesteś odpowiednio nawodniona, odczuwasz mniej skurczów mięśni. Twoje stawy pozostają nasmarowane, co pozwala ci pracować efektywniej. Twoje serce bardziej pompuje krew do Twoich mięśni, kiedy jesteś nawodniony. Jest to jeszcze ważniejsze dla osób z nadwagą. Kiedy Twoja mobilność jest na miejscu, a twoje ciało czuje się dobrze, masz większe szanse na ćwiczenia, aby spalić te dodatkowe kalorie.

5.Ogranicz swój apetyt

Natural News donosi, że woda jest znaczącym supresorem apetytu. Czy próbowałaś wypić szklankę wody, kiedy jesteś głodna? Sprawia, że żołądek jest pełen. Po prostu nie masz miejsca, żeby wpakować w żołądek dużo jedzenia. Badanie z 2010 r. Wykazało, że grupa dietetyków, którzy pili wodę przed posiłkami, straciła o 44% więcej masy niż uczestnicy, którzy nie rozpoczynali posiłków od napoju. Chociaż naukowcy nie są do końca pewni, dlaczego apetyty uczestników zostały stłumione, uważają, że ma to związek z efektem napełniania wodą. Z drugiej strony oznaki głodu mogą wskazywać, że jesteś odwodniony. Następnym razem, gdy poczujesz, że masz niską energię, zawroty głowy lub pusty żołądek, spróbuj pić wodę, zanim zjesz przekąskę. Twoje ciało może próbować powiedzieć ci, że jesteś spragniony.

Jeśli pijesz wodę przed posiłkiem, spróbuj go odstać o około 30 minut. Zbyt duża ilość wody w układzie trawiennym może rozcieńczyć enzymy niezbędne do prawidłowego przetworzenia i wchłonięcia składników odżywczych z pożywienia.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk