Jaki wybrać probiotyczne pigułki – Gosia Klos

priobiotyk - jak to z nimi jest - porady - Gosia Klos

Jaki wybrać probiotyczne pigułki – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.Probiotyczne pigułki i suplementy są dostępne w prawie każdym sklepie ze zdrową żywnością i ekologicznym sklepie spożywczym. Probiotyki zawierają żywe bakterie, które rzekomo poprawiają zdrowie jelit i przewodu pokarmowego. Podczas gdy możesz dostać probiotyki z pewnych pokarmów, takich jak jogurt, kapusta kiszona, ogórki i kefir. Przyjmowanie tabletek lub suplementów również może pomóc w poprawie zdrowia jelit w bardziej znaczącym stopniu. Istnieje ogromna liczba probiotyków dostępnych bez recepty, co może utrudniać wybór pigułki lub suplementu. Możesz znaleźć korzystny i zdrowy probiotyk, wykonując wcześniej pewne badania.

1. Przed zakupem probiotyku należy zapoznać się z probiotyczną pigułką lub dodatkową informacją, aby potwierdzić, że zawiera ona bakterie, które są ukierunkowane na problemy, które chcesz.

Na przykład różne probiotyki będą traktować różne problemy zdrowotne jak:
Zespół jelita drażliwego (IBS).
Problemy z górnymi drogami oddechowymi.
Ogólne zdrowie jelit.
Częste zakażenie pochwy.

Zapoznaj się z internetową „kartą oszustów”, którą znalazłam na internecie opisującą działanie różnych bakterii probiotycznych na: http://usprobioticguide.com. Na przykład szczepy bakterii, które zwiększają ogólną odporność na choroby, mogą być bezużyteczne w przypadku bólu brzucha.

2. Wybierz probiotyk z 30-40 szczepami bakterii. Jeśli szukasz skutecznego, ogólnego suplementu probiotycznego, wybierz jeden z wieloma szczepami. Ponieważ różne szczepy bakterii będą leczyć jelito grube lub cienkie i warunki zdrowotne, zwiększenie liczby szczepów zmaksymalizuje korzyści zdrowotne, jakie może dostarczyć odpowiedni probiotyk.  Najbardziej przydatne probiotyki zapewnią rodzaj, gatunek i szczep wszystkich bakterii.

3.Przeczytaj opakowanie, aby upewnić się, że produkt został przetestowany. Probiotyki są nieuregulowane i nie są poddawane testom przez Food and Drug Administration (FDA) ani żadną organizację medyczną. Oznacza to, że wiele probiotyków nie zostało przetestowanych i nie daje żadnej gwarancji, że produkt może zaspokoić roszczenia na opakowaniach lub reklamach. Możesz uniknąć zakupu potencjalnie bezużytecznego produktu, potwierdzając, że suplementy lub pigułki były testowane.  Jeśli masz więcej czasu na inwestowanie w badania probiotyków, możesz zajrzeć na stronę firmy probiotycznej.  Ponieważ nie są one uregulowane, niektóre produkty oznaczone jako probiotyki mogą nie zawierać tak wielu bakterii, jak się podają.

4.Najbardziej wiarygodnymi probiotykami są te, które poddano podwójnie ślepej próbie. Testy probiotyczne mogą podlegać uprzedzeniom, jeśli nie przeprowadzono podwójnie ślepej próby. Informacje te powinny być wyraźnie wydrukowane na opakowaniu. Sprawdź także, czy opakowanie potwierdza, że producent probiotyków nie był w stanie poinformować wyników testu. To wskaże, że testy zostały przeprowadzone etycznie i że producent nie wtrącał się w wyniki naukowe.

5.Wybierz suplement probiotyczny z co najmniej 5 miliardami CFU. Liczba bakterii w suplementach probiotycznych może się znacznie różnić, od kilku milionów do kilku miliardów. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej żywe bakterie są pakowane w probiotyki, tym skuteczniejszy będzie suplement. Podczas czytania butelek suplementów probiotycznych zauważysz, że wiele z nich zawiera akronim „CFU”. Oznacza to „jednostkę tworzącą kolonię” i odnosi się do przybliżonej liczby żywych bakterii w pigułce lub suplemencie.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

Artykuł 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk