7 Korzyści zdrowotne z picia wody z ogórka + 3 proste przepisy

3 proste przepisy na ogórki - Gosia Klos

7 Korzyści zdrowotne z picia wody z ogórka + 3 proste przepisy. Woda z ogórków jest jednym z pierwszych napojów do rozważenia następnym razem, gdy czujesz pragnienie. Wysoka szklanka odświeżającej wody z ogórka jest łatwa do wykonania i ma zaskakujące korzyści zdrowotne. To także sprawia, że lista zero kalorii żywności do utraty wagi jest pełen witamin i składników odżywczych.

Oto wszystkie korzyści i kilka przepisów, które warto wypróbować podczas odkrywania wody z ogórka.

1.Obsługuje zdrową skórę.

Ogórki dostarczają różnorodnych składników odżywczych, ale jeden w szczególności o nazwie Silica szczególnie wspomaga zdrowie skóry. Ten składnik odżywczy pomaga skórze poprzez poprawę nawilżenia i elastyczności. Ponadto, ogólnie rzecz biorąc, woda pitna jest kluczem do utrzymania nawilżonej i zdrowej skóry. Po wypiciu wody ogórki można również stosować miejscowo, pocierając je skazami lub nakładając je na oczy jako część maski na twarz. Można je również spożywać!

2.Nawadniający.

Woda z ogórka pomoże nawodnić organizm. Nawodnienie pomaga w elastyczności skóry, zmniejsza stres, regularność i zwiększenie energii. Woda z ogórków sprawia, że woda smakuje lepiej, co sprawia, że jest bardziej prawdopodobne, że wypijesz ją i wybierzesz z innych, mniej zdrowych opcji. Upewnij się, że pijesz przefiltrowaną i oczyszczoną wodę, aby uniknąć zanieczyszczeń w wodzie z kranu.

3.Zawiera odżywki walczące z rakiem.

Ogórki zawierają kaburbitacynę (rodzaj fitoskładnika), które okazały się obiecujące w leczeniu raka w ostatnich badaniach przeprowadzonych przez Internal Journal of Health Sciences. Te składniki odżywcze nie są wystarczająco silne, aby samodzielnie powstrzymać raka, ale powinny być stosowane jako uzupełnienie zdrowej diety. Kiedy organizm przyjmuje witaminy, minerały i składniki odżywcze, takie jak kaburbitaciny, istnieje znacznie większa szansa, że pozostanie zdrowa w dłuższej perspektywie.

4.Utrata masy ciała.

Woda z ogórków pomaga ugasić pragnienie i utrzymuje ciało bezmyślnie pragnące słodkich napojów o wysokich kaloriach. Jest to łatwy sposób na łatwe wycięcie kalorii z diety. Ogórek jest również łagodnym lekiem moczopędnym, który pomoże  spłukać nadmiar masy wody z organizmu. Dodatkowo woda w diecie pomoże usunąć szkodliwe toksyny z organizmu i promować optymalny pobór składników odżywczych.Obniża ciśnienie krwi

5.Obniża ciśnienie krwi.

Ogórki są również doskonałym źródłem potasu, który jak wykazano, znacznie obniża ciśnienie krwi. Uchroni cię to przed takimi chorobami, jak udar, zawał serca i utrata wzroku. Ogórki również nie zawierają sodu, co oznacza, że pomagają zwiększyć kontrolę nad ciśnieniem krwi w organizmie. Organizm potrzebuje nawodnienia i potasu, aby obniżyć poziom cukru we krwi, a woda z ogórka jest doskonałym źródłem dla obu tych składników.

6.Dobry dla mięśni.

Krzemionka mineralna nie tylko pomaga odżywić skórę; odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu zdrowej tkanki łącznej. Jest to ważna funkcja w ciele, zwłaszcza podczas ćwiczeń fizycznych lub jogi. Chuda, zdrowa tkanka mięśniowa pomaga również organizmowi spalać kalorie, co zapewnia dodatkową korzyść działowi odchudzania. Z tych powodów dobrze jest dodać szklankę wody z ogórkiem po treningu.

7 Korzyści zdrowotne z picia wody z ogórka + 3 proste przepisy.  Teraz, gdy już znasz zalety dla zdrowia wody z ogórka, oto 3 smaczne przepisy do spróbowania:

1.Truskawki, ogórki i woda miętowa

Składniki: 6 truskawek w plasterkach, 5 plastrów ogórka i 4 listki mięty

Truskawki świetnie komponują się z wodą z ogórka i zapewniają dodatkowy zastrzyk smaku i przeciwutleniaczy. Aby uzyskać lepszy smak, zmiel truskawki przed dodaniem.

2.Woda z ogórka, cytryny i mięty

Składniki: 8 plasterków ogórka, 4 plasterki cytryny i 2 listki mięty

Ogórki i cytryny dobrze się łączą, a korzyści płynące z wody cytrynowej są powszechnie znane. To orzeźwiający napój na  idealne  południe, kiedy masz ochotę na coś słodkiego i potrzebujesz czegoś, co powstrzyma łaknienie.

3.Woda Ogórek i Bazyli

Składniki: 10 plastrów ogórka i 5 liści bazylii

Wreszcie, ten prosty przepis z ogórków i bazylii jest wspaniały i bogaty w witaminę K. Basil ma silny aromat, więc zacznij od 5 liści, dodaj więcej, jeśli naprawdę spodoba ci się smak.

Wskazówki dotyczące kupowania i przechowywania:

Wybierając ogórki, należy wybrać te, które mają ciemną i żywą zieleń. Im ciemniej, tym lepiej. Ponadto ogórki są wrażliwe na ciepło, więc należy je wybierać w chłodzonych miejscach. Trzymaj je w lodówce przez cały czas, aż będą gotowe do podania.

Wskazówki dotyczące przygotowania:

Podczas przygotowywania, jedz surowe i nie martw się o usunięcie nasion, ponieważ są one niezwykle bogatym źródłem składników odżywczych. Ogórki stanowią świetne dodatki do sałatek i słyną w zielonych koktajlach.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania i odpowiedniego treningu,  sprawdź mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk