Video – Bolą Cię Plecy – Zrób Te ćwiczenia – Efekt Murowany

Video – Bolą Cię Plecy – Zrób Te ćwiczenia – Efekt Murowan

Kiedy odczuwasz ból w dole pleców, nie możesz dobrze pracować, ćwiczyć i spać. Dyskonfort jest praktycznie wszędzie. Miałam ostatnio uraz w dolnym odcinku i wiem coś o tym. Wiem, że ćwiczę bardzo dużo i BJJ jest moim oczkiem w głowie, ale tam czuje się jak w ryba w wodzie. Jestem mega sprawna i bardzo mobilna jak na 50 – siatkę.

Co mi pomogło? Zwolniłam, ale nie przestałam ćwiczyć. Ćwiczenia były bardzo rościągające przed każdym, nowym wyzwaniem na macie i to mi pomogło.

Niestety, ale problem bólu pleców ten jest znany każdemu człowiekowi. Choroba ta może być spowodowana siedzącym trybem życia, napięciem mięśni, przepukliną dysków, chorobą zwyrodnieniową dysku, zwężeniem kręgosłupa i tak dalej.

Co więcej, wiele osób cierpi na ten problem z powodu niezdrowego stylu życia. Siedzący tryb życia i słaba postawa mogą powodować lub nasilać ból krzyża.

Powinnaś wiedzieć, że silne kości i mięśnie mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i łatwości poruszania się. Nawet w moim wieku można mieć mięśnie i to trzyma mi plecy czy utrzymuje ciało.Tylko musisz zacząć wierzyć, że ćwiczenia pomagają i zacząć prawidłowo ćwiczyć.

Jeśli nie wiesz jak wykonać dane ćwiczenie, to nawet tego nie rób, bo możesz sobie krzywdę zrobić niż pomóc.

Na szczęście możliwe jest złagodzenie bólu w dolnej części pleców poprzez włączenie ćwiczeń rozciągających do swojego programu treningowego. Ból jest uważany za przewlekły, gdy trwa dłużej niż trzy miesiące i przekracza naturalny proces gojenia organizmu. Przewlekły ból w dolnej części pleców często obejmuje problem z dyskiem, problem ze stawami lub podrażniony korzeń nerwu. Przyczyn bólu pleców może być wiele, tak jak i diagnoz. Warto robić sobie Tomografię pleców, aby trafnie ocenić rodzaj bólu.

Tępy, obolały ból.

Ból, który pozostaje w dolnej części pleców (ból osiowy) jest zwykle opisywany jako tępy i obolały, a nie pieczenie, kłucie lub ostry. Ten rodzaj bólu może towarzyszyć łagodnym lub silnym skurczom mięśni, ograniczonej ruchomości oraz bólom bioder i miednicy.

Ćwicz po przebudzeniu kilka minut, a w ciągu dnia będziesz jak nowo narodzona.

1.Jedno z moich ulubionych ćwiczeń. Zrób je powoli na prawą i lewą stronę 10 powtórzeń.

2.Siądz sobie na spokojnie na kolanach  i zrób skłon do przodu 10 razy, a poczujesz ulgę.

3,Wystarczy, że leżysz na plecach i uginasz jedną nogę, a plecy i biodro ćwiczą razem z tobą. Nie każdy ma taką konfortową sytuację aby ćwiczyć na stojąco. 10 powtórzeń na każdą stronę.

Bardzo ważna sprawa to systematyczność i jeszcze raz systematyczność. Jeśli jesteś po 40- setce to wiedz, że na ból pleców pracowałaś wiele lat i pozbyć się bólu to też może potrwać. Daj sobie czas tak 2 miesiące z tymi ćwiczeniami i napisz do mnie, ale jeśli coś jest nie tak i czujesz dyskonfort w plecach, tylko odpowiedni lekarz i prześwietlenie ci może pomóc.

Nie rób nic, jeli jesteś po wypadku czy i innym stanie. Najpierw prześwietlenie….a potem odpowiednie ćwiczenia.

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk