Jak uzupełnić Magnez przez skórę?

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

Jak uzupełnić Magnez przez skórę? Magnez, biorąc pod uwagę jego uzdrawiające działanie w szerokim wachlarzu chorób oraz zdolność do odmładzania starzejącego się organizmu, w pełni zasługuje na miano cudownego minerału. Wiemy, że odgrywa zasadniczą rolę w reakcjach wielu enzymów  szczególnie związanych z wytwarzaniem energii komórkowej – w utrzymaniu w dobrym stanie mózgu i układu nerwowego oraz w utrzymaniu w zdrowiu zębów i kości. I co może być zaskoczeniem, magnez w formie chlorku magnezu jest również bardzo dobrym środkiem
zwalczającym infekcje.

Rozwiązaniem tego problemu jest obniżenie poziomu wapnia we krwi przy pomocy wysokiego poboru magnezu. Jednak wszelkie nadmiary magnezu są szybko wydalane z moczem. Tak więc, aby utrzymać wapń w kościach i zębach, a nie w stawach i tkankach miękkich, potrzeba stałych dostaw magnezu. Gorzka sól (siarczan magnezu), znana również jako epsomit, jest źle przyswajana i dlatego przyciąga wodę w okrężnicy i działa jako środek przeczyszczający.

Kiedy owoce i warzywa są hodowane na glebie bogatej w sole mineralne, wówczas zawierają dużą ilość soli mineralnych, w tym magnezu. Kiedy roślina rośnie, przekształca nieorganiczne sole mineralne w sole organiczne, które potem wiąże z kwasami, takimi jak kwas cytrynowy, i w tej formie stają się one łatwo przyswajalne.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

Chlorek magnezu to bezbarwne, bezwonne płatki lub kryształy bardzo łatwo rozpływające się pod wpływem wilgoci w powietrzu. Co to takiego chlorek magnezu? Chlorek magnezu jest jedną z łatwo przyswajalnych form tego pierwiastka. Zarówno magnez oraz chlor należą do podstawowych makroelementów.  Magnez lepiej wchłania się przez skórę niż doustnie. Dlatego, kąpiel w solance to łatwy i przyjemny sposób, aby czerpać wspaniałe korzyści wynikające ze stosowania chlorku magnezu.

Najczęstsze objawy niedoboru magnezu:

  • zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej oraz osłabienia i nieprawidłowości pracy serca, czego efektem są drgania jednej z powiek, czy też częściowo górnych warg
  • bolesne skurcze łydek – uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach
  • wzmożone wypadanie włosów
  • łamanie się paznokci – próchnica zębów
  • rozdrażnienia, lęki, stan zagubienia
  • zespół niespokojnych nóg – zaburzenie depresyjne
  • trudności w koncentracji
  • zaburzenia snu, nocne poty
  • bóle głowy, mdłości, migrena, zawroty głowy
  • kołatanie serca

Możesz zastosować chlorek magnezu przez skórę ;

Najlepszym i najszybszym sposobem jest kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu lub moczenie stóp w wodzie ,  dostarcza jonów magnezu dla organizmu.

Kąpiel:

Do wanny z ciepłą wodą dodajemy 1-2 szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy się relaksując przez 20-30 minut. Nie używamy mydła ani innych substancji. Kąpiel w zależności od wrażliwości skóry może dać na początku wrażenia raczej średnio przyjemne: uczucie drapania, leciutkie szczypanie czy pieczenie, uczucie ciepła. Po krótkim czasie wszystko mija i robi się bardzo przyjemnie. Po moczeniu się w wannie można opłukać ciało pod prysznicem.  Zabieg powtarzać  wieczorem przez okres 1 tygodnia.

Po kąpieli całego ciała  w solance magnezowej, polecamy natrzeć ciało i stopy olejem kokosowym. Jest to wskazane, ponieważ solanka może wysuszyć nieco skórę, a olej kokosowy posiada wiele witamin i minerałów cennych dla skóry, oraz sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona i wygładzona.

Proszę o udostępnianie artykułu – każdemu może się przydać – dziękuje. 

I tu wszyscy maja problem. Dlatego ważne jest abyś zgłosiła się do mnie i zaczęła swoje odchudzanie we właściwy sposób.

Jeśli masz problem z otyłością, napisz do mnie

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk