Jak usnąć w ciągu 1 minuty? Szybka metoda

usypianie

Jak usnąć w ciągu 1 minuty? Szybka metoda. Wszystko zaczęło się tydzień przed ślubem mojego najlepszego przyjaciela. Miałam wygłosić mowę, a ja byłam tak bardzo zdenerwowana, że po prostu nie mogłam zasnąć. Nerwy były ponad wszystko.

Po trzech dniach bez odpoczynku przypominałam sobie, że ćwiczyliśmy rożne medytacje  na lekcjach Jogi. Jedna z nich była medytacja w zasypianiu.  Ta sztuczka zadziałała i  rozwiązało  mój problem. To nie tylko zadziałało, ale także zmieniło moje życie!

Nazywa się to metodą „4-7-8”.

To, co musisz zrobić: Podczas zasypiania staraj sie zrelaksować i rozluźnić, a następnie ; 

1. Oddychaj spokojnie przez nos przez 4 sekundy.
2. Wstrzymaj oddech przez 7 sekund.
3. Oddychaj powoli przez usta przez 8 sekund.

To naprawdę jest takie proste. Może wydawać się szalone, ale to naprawdę działa. Obudziłam się następnego ranka, zdając sobie sprawę, że nawet nie zdążyłem liczyć do 8 na koniec ćwiczeń, zanim zasnąłem.

Jak to działa?  

Jak usnąć w ciągu 1 minuty? Szybka metoda. Kiedy jesteś zestresowana lub niespokojna, zwiększa się ilość adrenaliny we krwi, a oddech staje się szybszy. To ćwiczenie oddechowe działa jak środek uspokajający. Celowo spowalniając oddychanie w ten sposób zmusza rytm serca do spowolnienia, co pozwala uspokoić się bardzo szybko. To prosta fizjologia!

To samo ćwiczenie pozwala uspokoić umysł, tylko dlatego, że koncentruje się wyłącznie na oddychaniu. Nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale w tej chwili twój centralny układ nerwowy stopniowo redukuje jego aktywność, a uczucia lęku znikają. Każdy neurologa może to potwierdzić.

W rezultacie całe ciało się rozluźnia. Jeśli chodzi o szybkość i siłę efektu fizycznego, to ćwiczenie jest podobne do znieczulenia. Badanie to zostało przeprowadzone przez Harvard Medical Andrew Weil, który stwierdził, że metoda „4-7-8” była przez kilka stuleci znana indyjskiemu yoganowi. Korzystają z niej podczas ćwiczeń medytacyjnych, aby osiągnąć stan pełnego relaksu. Można więc bezpiecznie powiedzieć, że jest całkowicie nieszkodliwy.

Mogę ci jedno powiedzieć, że to ćwiczenie  zadziałało na mnie i pomogło mi zasnąć  znacznie szybciej niż normalnie.   Metoda „4-7-8” gwarantuje, że znajdziesz resztę siły, której potrzebujesz rano! Przed tą medytacją otwórz na 10 minut okno, aby się wywietrzyło.

Spróbuj czy zadziałało na ciebie i napisz w komentarzu pod artykułem.

DZIĘKI 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk