Utrata tłuszczu z Brzucha pomoże ci żyć dłużej

Tłuszcz brzucha to nie tylko problem, ponieważ może wyglądać również źle. W rzeczywistości posiadanie dużej ilości tłuszczu w okolicy brzucha jest silnie związane z chorobami takimi jak cukrzyca typu 2 i choroby serca. Z tego powodu utrata tłuszczu z brzucha przynosi ogromne korzyści dla twojego zdrowia i może pomóc ci żyć dłużej.

Tłuszcz brzucha jest zwykle szacowany przez pomiar obwodu wokół talii. Można to łatwo zrobić w domu za pomocą prostej taśmy mierniczej. Wszystko powyżej 102 cm u mężczyzn i 88 cm u kobiet jest znane jako otyłość brzuszna.

Jeśli masz dużo nadmiaru tłuszczu wokół talii, powinnaś podjąć pewne kroki, aby się go pozbyć, nawet jeśli nie jesteś zbyt otyła. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych strategii, które, celują w tłuszcz w obszarze brzucha bardziej niż w inne obszary ciała.

Oto  3 oparte na dowodach sposobów na utratę tłuszczu z brzucha.

1. Nie jedz cukru i unikaj napojów słodzonych cukrem

Dodany cukier jest bardzo niezdrowy. Badania pokazują, że ma on wyjątkowo szkodliwy wpływ na zdrowie metaboliczne. Cukier to połowa glukozy, połowa fruktozy, a fruktoza może być metabolizowana tylko w wątrobie w znacznych ilościach.

Kiedy spożywasz dużo cukru, wątroba zostaje przeładowana fruktozą i jest zmuszona przekształcić ją w tłuszcz. Liczne badania wykazały, że nadmiar cukru, głównie z powodu dużych ilości fruktozy, może prowadzić do zwiększonej akumulacji tłuszczu w brzuchu i wątrobie.

Niektórzy uważają, że jest to podstawowy mechanizm szkodliwego wpływu cukru na zdrowie. Zwiększa tłuszcz brzuszny i tłuszcz wątrobowy, co prowadzi do oporności na insulinę i wielu problemów metabolicznych.

Nadmierne spożycie cukru może być głównym motorem nadmiaru tłuszczu w brzuchu i wątrobie. Dotyczy to zwłaszcza napojów słodzonych, takich jak napoje bezalkoholowe.

2. Spożywanie większej ilości białka to świetna długofalowa strategia zmniejszania tłuszczu w brzuchu

Białko jest najważniejszym makroelementem, jeśli chodzi o utratę wagi. Wykazano, że zmniejsza apetyt o 60%, zwiększa metabolizm o 80-100 kalorii dziennie i pomaga w  odżywianiu  do 441 mniej kalorii dziennie.

Jeśli Twoim celem jest utrata masy ciała, dodanie białka jest prawdopodobnie najbardziej skuteczną zmianą w diecie. Pomoże to nie tylko w utracie wagi, ale także pozwoli uniknąć ponownego przybrania na wadze, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zrezygnować z wysiłku odchudzającego.

Istnieją również dowody, że białko jest szczególnie skuteczne przeciwko tłuszczowi brzusznemu. Spożywanie dużej ilości białka może zwiększyć metabolizm i obniżyć poziom głodu, dzięki czemu jest bardzo skutecznym sposobem na odchudzanie. Kilka badań sugeruje, że białko jest szczególnie skuteczne przeciwko gromadzeniu się tłuszczu w brzuchu.

3. Wytnij węglowodany z diety

Ograniczenie węglowodanów jest bardzo skutecznym sposobem na utratę tłuszczu. Potwierdzają to liczne badania. Kiedy ludzie kroją węglowodany, zmniejsza się ich apetyt i tracą na wadze.

Ponad 20 randomizowanych badań kontrolowanych wykazało, że diety o niskiej zawartości węglowodanów prowadzą do 2-3 razy większej utraty masy ciała niż diety niskotłuszczowe. Badania wykazały, że cięcie węglowodanów jest szczególnie skuteczne w pozbywaniu się tłuszczu z okolic brzucha, wokół narządów i wątroby.

Wszystko oczywiście musi być ułożone indywidualnie. Dieta i trening dla osób zdrowych będzie inny niż dla osób zdrowych. Kliknij tutaj po więcej informacji na ten temat.

Zródło – Utrata Tłuszczu z Brzucha

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk