Unikaj tych 7 produktów spożywczych

bóle, unikaj tych produktów

Unikaj tych 7 produktów spożywczych. Przewlekły ból dotyka wielu ludzi, a fibromialgia jest najczęstszą postacią. Ten przewlekły stan charakteryzuje się objawami takimi jak ból mięśni, zmęczenie, depresja i zaburzenia snu.

Tutaj Kliknij po współpracę.

Najnowsze badania sugerują, że centralne odczucie, w którym neurony w rdzeniu kręgowym są uwrażliwiane przez stany zapalne lub uszkodzenia komórek, może zaangażować się w ten sam sposób w osoby cierpiące na ból procesu fibromialgii. Jedzenie, które jesz może zawierać substancje chemiczne, które wyzwalają neuroprzekaźniki, co zwiększa czułość.

1. Zmniejszyć spożycie cukru i sztucznych substancji słodzących
Wysoki poziom insuliny wpływa na stan, a tym samym pogarsza ból i stan zapalny. Zmniejsz spożycie cukru i żywności zawierającej ukryty cukier.
Łaknienie cukru pojawia się raz na jakiś czas, ale koncentruje się na jedzeniu większej ilości świeżych owoców. Aspartam, sorbitol i ksylitol są bezcukrowymi sztucznymi słodzikami, ale zawierają związki, które zmieniają wrażliwość na ból, a także wywołują zespół jelita drażliwego. Tworzenie własnego jedzenia i spożywanie całej żywności to najlepszy sposób na uniknięcie ukrytych cukrów

2. Kofeina nie jest dla ciebie dobra
Naukowcy łączą przewlekły ból i fibromialgię z niewystarczającym snem i zmęczeniem. Ludzie piją za dużo kawy, aby łatwiej mogli przejść dzień. Kawa zapewnia pożądany efekt, ale na dłuższą metę może w znacznym stopniu wpłynąć na dobry sen.

3. Unikaj glutenu i drożdży
Są one zawarte w wypiekach i ciastach. Regularne spożywanie tych produktów stymuluje wzrost drożdży i grzybów, a tym samym zwiększa ból.

4. Usuń produkty mleczne z diety
Nabiał i wiele innych produktów zwierzęcych zawiera białko, które pogarsza zapalenie stawów i ból włókien mięśniowych. Podrażnia tkanki wokół stawów, co pogarsza ból. Pomyśl o przejściu na weganizm, ponieważ ta decyzja pomogła wielu ludziom wyleczyć choroby przewlekłe.

5. Powiedz „Nie do rafinowanych węglowodanów”.
Węglowodany, podobnie jak cukier, mogą zwiększać poziom insuliny i pogarszać stan przewlekły. Zawsze wybieraj produkty o niskiej zawartości węglowodanów, o niskiej zawartości cukru i często jedz posiłki na bazie roślin.

6. Tytoń i alkohol szkodzą Twojemu ciału i powodują poważne stany zdrowotne, w tym choroby wpływające na stawy. Statystyki wykazały, że palacze są bardziej narażeni na reumatoidalne zapalenie stawów, a osoby regularnie spożywające alkohol są bardziej narażone na rozwój dny.

7. Dodatki do żywności są niebezpieczne
Glutaminian sodu (MSG) i inne dodatki do żywności powodują dodatkowe problemy dla osób cierpiących na przewlekły ból, stymulując receptory bólowe i zwiększając ból. Producenci dodają MSG do fast foodów i produktów paczkowanych, aby poprawić ich smak.

Tutaj Kliknij po współpracę.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk