Unikaj Tych 10 Produktów, Jeśli chcesz SCHUDNĄĆ

10 zasad zdrowego odżywiania

Unikaj Tych 10 Produktów, Jeśli chcesz SCHUDNĄĆ . Te 10 produktów spożywczych należy unikać przez osoby które próbują schudnąć. Utrata masy ciała to walka, z którą my kobiet walczymy coraz ciężej.  Wielu ludzi wskoczyło na pokład z najnowszym trendem diety lub ćwiczeń, ale kluczem jest zrozumienie wpływu tego klucza na organizm. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do zwiększenia masy ciała jest spożycie większej ilości kalorii.

Właściwa utrata masy ciała sprowadza się do podejmowania zdrowych wyborów. Niektóre potrawy służą bardzo małym celom innym niż degustacja dobra. Oto 10 produktów, które należy unikać, jeśli masz poważną nadwagę. Ostatnio dostaje wiele wiadomości od dziewczyn w wieku 24-30 lat, że waga im pokazuje powyżej 100 kg. To przerażające i trzeba z tym walczyć teraz, bo za 5 lat, będzie już za późno.

1. Biały chleb

Wielu ludzi rozkoszuje się tostami, bułkami lub kanapkami, nie zdając sobie sprawy, że biały chleb jest zapakowany cukrem i nie oferuje wartości odżywczej. Biały chleb to tylko napój wypełniający, który sprawia, że ​​ludzie czują się głodni krótko po spożyciu. Moja dieta sugeruje zastąpienie białego chleba chlebem pełnoziarnistym lub też używanie tortilli pełnoziarnistych lub sałaty na okłady i kanapki.

2. Produkty o niskiej zawartości tłuszczu

Przeczytasz to dobrze: produkty o niskiej zawartości tłuszczu nie są zdrowszym wyborem. Żywność oznaczona jako nisko-tłuszczowym składem dodawała cukier, aby zrekompensować utratę smaku. Kiedy organizm przetwarza cukier, jest on przechowywany w tłuszczu. Ponadto ludzie mają skłonność do pożerania pokarmów o niskiej zawartości tłuszczu, ponieważ zakładają, że mogą jeść więcej opcji „zdrowego”.

3. Smażone potrawy

Smażone potrawy są zabójcą dla ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Czasami ludzie zakładają, że pozycja żywności jest zdrowa, pozostanie zdrowa przez proces gotowania. To nieprawda. Zamiast tracić zdrowe właściwości żywności, wybierz gotowanie lub pieczenie.

4. Soki

Większość soków zawiera nieprzyzwoite ilości cukru. Zamiast kupować soki, należy wycisnąć własne. Nawet wtedy należy być świadomym naturalnych cukrów w owocach.

5. Popcorn mikrofalowy

Popcorn może być zdrową przekąską, ale chemikalia w worku mikrofalowym mogą powodować problemy z tarczycą. Nie wspominając o ogromnych ilościach dodanej soli i masła.

6. Sos sałatkowy

Nic nie uszkadza zdrowych właściwości sałatki  niż sos sałatkowy, który moża kupić w sklepie. Większość takich sosów ma mnóstwo cukru i są to bezwartościowe kalorie. Lepszym rozwiązaniem jest przygotowanie swojego sosu do sałatek  na bazie oleju, który nadal smakuje mega i nie zawiera tak dużo cukru.

7. Bezglutenowa żywność

Ostrzegam przed zakupem bezglutenowej żywności, jeśli tego nie potrzebujesz. Podczas gdy kalorie mogą być mniejsze, substytuty substancji słodzących mogą podnieść poziom insuliny.

8. Słodycze

Słodki słupek ułatwia przekąskę, którą można chwycić w przerwach Twojej pracy. Jednak te małe przekąski są wypełnione cukrem i bezsensownymi kaloriami. Nie napełnią cię, a w ciągu kilku godzin będziesz szukał innych produktów spożywczych. Wybierz zdrową alternatywę, np. Świeże owoce lub jogurt.

9. Napoje kawowe 

Sama kawa może być korzystnym napojem, który czasowo zwiększa metabolizm i pomaga spalić tłuszcz. Jeśli jednak zaczniesz dodawać swoje ulubione składniki, takie jak cukier lub śmietana, szybko stają się  niezdrowymi napojami. Jeśli kochasz kawę i chcesz zachować ją w diecie, starając się schudnąć, trzymaj się regularnej, czarnej kawy.

10. Pizza

Kto nie kocha  pysznej pizzy? ale zjedz taką, która Ty sobie zrobisz, a nie z mrożona,  ponieważ zawierają przetworzone mięso i wysoce wyrafinowaną mąkę. W jednym kawałku jest mnóstwo kalorii, a sama pizza nie ma wartości odżywczej.

Jeśli zaczniesz przestrzegać tych 10 zasad od zaraz i dołączysz sport, po miesiącu zobaczysz pierwsze efekty. Nie pozwól, aby te produkty zatrzymały Cię przed utratą wagi. Rozpowszechnij wiadomość. Podziel się z przyjaciółmi.

Napisz jeśli interesuje cie dieta lub trening! 

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Twój Dietetyk

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk