Ukryty powód dla którego Ludzie zyskują na wadze

cukier

Ukryty powód dla którego Ludzie zyskują na wadze. Nowe badanie sugerują, że są dwa bardzo powszechne emulgatory – chemikalia, które stabilizują żywność i zatrzymują produkty takie jak majonez i kechup  – mogą zwiększać ryzyko otyłości i zespołu jelita drażliwego.

Danymi emulgatorami są karboksymetoceluloza i polisorbat-80; szczególnie w Europie i Ameryce Północnej są one powszechnie stosowane w żywności przetworzonej (majonez, keczup, liczne sosy, lody, produkty bezglutenowe, produkty beztłuszczowe i wiele innych) oraz innych popularnych produktów (pasta do zębów, detergenty itp.). Badanie przeprowadzone na myszach wykazało, że nawet w niskich stężeniach substancje te drastycznie wpływają na bakterie jelitowe, co wydaje się prowadzić do otyłości, a także do wielu problemów związanych z jelitami.

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

W ostatnim czasie liczne badania wykazały, że bakterie jelitowe mają kluczowe znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia, jest ważna dla naszej wagi, układu odpornościowego i zdrowia układu trawiennego. Wszystko, co zakłóca działanie „dobrych bakterii” w jelitach, może spowodować ogromne szkody. Mając to na uwadze, naukowcy, którzy przeprowadzili to nowe badanie, mogli odkryć, dlaczego przetworzona żywność sprawia, że ​​jesteśmy tak grubi i dlaczego od połowy dwudziestego wieku wzrosły warunki jelitowe, takie jak zespół jelita drażliwego, szczególnie w związku z przetworzoną żywnością.

Andrew Gewirtz z Georgia State University i jego zespół dodali dwa emulgatory w różnych poziomach do wody pitnej myszy laboratoryjnych. Odkryli, że najzdrowsze myszy, którym podano emulgatory, wkrótce rozwinęły problemy metaboliczne i / lub stały się otyłe. Kiedy karmili myszy jeszcze większymi emulgatorami, zaczęli rozwijać się choroby zapalne jelit, przy czym nasilenie uczucia jest bezpośrednio związane z ilością połkniętych emulgatorów. Efekty te obserwowano nawet u myszy, które zużywały równowartość zaledwie jednej dziesiątej stężenia emulgatorów, które FDA dopuszcza w produktach spożywczych.

Naukowcy następnie chcieli zobaczyć, dlaczego tak się dzieje, więc przetestowali bakterie jelitowe tych zwierząt i odkryli, że emulgatory niszczą wiele fauny bakteryjnej w jelitach (ponownie, ta fauna drobnoustrojowa jest rzeczywiście korzystna dla organizmu).

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

Jest to niezwykle niepokojące, ponieważ nie jest łatwo znaleźć żywność pozbawioną emulgatorów – produkty oznaczone jako „ekologiczne” równie prawdopodobnie zawierają te substancje, ponieważ emulgatory nie są generalnie uważane za przetworzone (nie jestem do końca pewny dlaczego). Gewirtz twierdzi, że należy przeprowadzić o wiele więcej badań na ludziach i zwierzętach, zanim agencje regulacyjne rozważą zmianę sposobu zatwierdzania dodatków – ale wydaje się jasne, że musimy zmienić sposób, w jaki akceptujemy i sposób, w jaki jemy, zwłaszcza jeśli chodzi o przetworzoną żywność .

Następnym krokiem byłoby przejście do testów na ludziach i zobaczenie, jak nasze ciała reagują na te substancje. W ciągu ostatnich 50 lat żadne badania nie dowiodły jednoznacznie, że dodatki do żywności są toksyczne u ssaków, ale z drugiej strony żadne duże badania nigdy nie koncentrowały się na bakteriach jelitowych.

Ogólnie rzecz biorąc, ten artykuł w dużym stopniu przyczynia się do tego, że przetworzona żywność ma długotrwały i trudny do zrozumienia wpływ na nasz organizm – efekty, które wcale nie są pozytywne.

Moje stwierdzenie jest takie, że im mniej tego spożywać przetworzonej żywności tym bardziej będziesz zdrowsza i chudsza.

Pamiętaj, że pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk