Dlaczego Kobiety nie mogą Stracić na wadze – Cała Prawda

tarczyca

Czasami utrata wagi może wydawać się niemożliwa. Możesz obserwować swoje kalorie i węglowodany, jeść wystarczająco dużo białka, ćwiczyć regularnie i robić wszystkie inne rzeczy znane ze wspomagania odchudzania, ale twoja waga nie ustąpi. Dla mnie ważna jest oczywiście wizerunek i centymetry, ale jeśli waga nie drgnie to coś jest nie tak.

Ten problem jest dość powszechny i ​​może być bardzo frustrujący. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego osiągnięcie celu odchudzającego może być tak trudne – i czy warto dalej próbować.

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

Utrata wagi to przemysł miliardowy. Utrata wagi to wielki biznes w skali globalnej.

Szacuje się, że programy odchudzania i produkty generują ponad 150 miliardów dolarów rocznych zysków w samych Stanach Zjednoczonych i Europie.

Programy, które wymagają zakupu specjalnej żywności, suplementów i innych produktów, wydają się być najbardziej kosztowne. Chociaż „spalacze tłuszczu” i inne tabletki odchudzające są popularne, często nie są regulowane i mogą być wręcz niebezpieczne .

Niestety, nawet ci, którzy nie mają zbyt dużej nadwagi, są gotowi zaryzykować potencjalnie szkodliwe konsekwencje przyjmowania tabletek odchudzających. Badanie obejmujące ponad 16 000 dorosłych wykazało, że około jedna trzecia osób, które przyjmowały tabletki odchudzające, nie była otyła, zanim zaczęły przyjmować tabletki.

Oczywiście wiele osób poświęca dużo wysiłku i pieniędzy, próbując schudnąć.

PODSUMOWANIE: Branża odchudzania generuje miliardy dolarów rocznie, korzystając z pragnienia wielu ludzi, aby być szczupłą za wszelką cenę. Tak jest już w Europie. Miliony euro lub złotówek jest wydawanych na tabletki  odchudzające.

Dlaczego wiele kobiet nie może osiągnąć swojej celowej wagi. Wiele kobiet wydaje znaczną ilość pieniędzy, czasu i wysiłku, próbując schudnąć.

Kilka czynników wpływa na zdolność do utraty wagi.

Warunki zdrowotne
Niektóre choroby lub zaburzenia mogą bardzo utrudniać utratę wagi, w tym:

Lipedema: Wydaje się, że dotyka ona prawie jednej na dziewięć kobiet na całym świecie. Stan ten powoduje, że kobiece biodra i nogi gromadzą nadmiar tłuszczu, który jest niezwykle trudny do utracenia. Często powoduje również łatwe siniaczenie i ból.

Niedoczynność tarczycy: Niski poziom hormonu tarczycy prowadzi do spowolnienia metabolizmu, co może utrudniać wysiłki na rzecz zmniejszenia masy ciała.

Zespół policystycznych jajników (PCOS): schorzenie to charakteryzuje się insulinoopornością i akumulacją hormonalnie nagromadzonego tłuszczu w jamie brzusznej. Uważa się, że dotyka on do 21% kobiet w wieku rozrodczym.

Diety i historia utraty wagi
Jeśli w przeszłości utraciłaś i odzyskałaś wagę kilka razy lub  miałaś jo-jo, prawdopodobnie po każdym kolejnym podejściu było trudniej schudnąć. W rzeczywistości, kobieta z długą historią odchudzania jojo będzie miała większe trudności z utratą wagi niż ta, której waga pozostała względnie stała.

Badania wykazały, że jest to głównie spowodowane zmianami w przechowywaniu tłuszczu, które występują po okresie niedostatku kalorii.

Zasadniczo twoje ciało przechowuje więcej tłuszczu, gdy zaczynasz jeść więcej po okresie deprywacji, dzięki czemu ma rezerwę dostępną, jeśli ilość kalorii spadnie ponownie. Ponadto, ostatnie badania na zwierzętach sugerują, że dieta jo-jo może wywoływać odpowiedź immunologiczną w tkance tłuszczowej, co powoduje, że utrata tłuszczu jest trudniejsza.

Bakterie jelitowe również mogą odgrywać rolę. Powtarzające się cykle utraty i odzyskania masy wydają się sprzyjać zmianom w bakteriach jelitowych, które prowadzą do zwiększonego przyrostu masy ciała w długim okresie.

Wiek. Starzenie się stanowi dla kobiet wiele wyzwań, w tym jeszcze trudniejsze niż kiedykolwiek schudnąć. Po 40 jest o wiele trudniej i ciężej.  Co więcej, kobiety, które nigdy nie były ciężkie w przeszłości, mogą zmagać się z utrzymaniem swojej zwykłej wagi, gdy dorastają, nawet jeśli spożywają zdrową dietę.

Większość kobiet zyskuje około 2,3-6,8 kg podczas procesu starzenia z powodu zmniejszenia masy mięśniowej i aktywności fizycznej, co powoduje wolniejszy metabolizm.

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

Ponadto przyrost masy ciała w okresie menopauzy jest niezwykle powszechny ze względu na liczne zmiany hormonalne, które występują. Próba schudnięcia podczas i po menopauzie może być niezwykle trudna.

Następnym ważnym aspektem jest dbanie o siebie w czasie ciąży. Badania wykazały, że kobiety, które zyskują nadmierną wagę w czasie ciąży, częściej rodzą duże dzieci, które stają się nadwagą lub otyłe w dzieciństwie lub dorośli.

Co więcej, wybory żywieniowe kobiety w ciąży mogą wpływać na to, czy jej dziecko rozwinie problem z nadwagą w przyszłości.

Ostatnie badania na zwierzętach wykazały, że szczury, które były karmione fast foodami i ciasteczkam podczas ciąży, urodziły dzieci, które miały wolniejszy metabolizm i które stały się otyłe w kilku punktach podczas ich życia.

Jeśli naprawdę potrzebujesz schudnąć

Jeśli twój rozmiar wpływa na twoje zdrowie, musisz schudnąć. Otyłość, zwłaszcza chorobliwa otyłość, może zwiększać ryzyko choroby i obniżać oczekiwaną długość życia. Co więcej, może to utrudnić codzienne życie z powodu zmniejszonej mobilności, niskiego poziomu energii i stygmatyzacji społecznej.

Badania pokazują niektóre z najlepszych sposobów na zwiększenie utraty masy ciała obejmują spożywanie białka na śniadanie i unikanie przetworzonych węglowodanów.

Naucz się kochać i akceptuj swoje ciało. Rozwijanie uznania dla twojego ciała może być korzystne dla twojego zdrowia, szczęścia i spojrzenia na życie.

Badania sugerują, że wielokrotne próby odchudzania mogą nie tylko prowadzić do zwiększenia masy ciała, ale mogą również powodować zmiany nastroju i zwiększać ryzyko zachorowania na niezdrowe zachowania, takie jak objadanie się.

Pamiętaj, że pomagam kobietom w osiągnięciu ich celów ciała z łatwością i efektywnością, pomagając wybrać odpowiednie plany posiłków i skuteczne treningi.

Zacznij korzystać z mojej współpracy, a zobaczysz dobre wyniki w krótkim czasie. Pracuj z ekspertką –  Kliknij Tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk