Uda – Pośladki ćwiczenia na siłowni – Gosia Klos

Przysiady na maszynie - Gosia Kos

Uda – Pośladki ćwiczenia na siłowni – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Wielu z nas musi ciężko pracować, aby nadać kształt i definicję naszym pośladkom..czasami trwa to nawet 2 lata aby ukształtować jędrne pośladki. I nie oszukujmy się, ale ćwicząc tylko z obciążeniem możesz je ujędrnić. Kobiety po 40,50 czy 60 też muszą ćwiczyć z ciężarem aby schudnąći ujędrnić ciało.

Zastanawia mnie tylko jedna sprawa, dlaczego kobiety po 40 – stce chca mieć ciało jak 20 – sto latka? Przecież jest to nie realne. Napatrzycie się reklam, zdjeć szczupłych i młodych instruktorów i pózniej szalejecie, że chciecie tak wygadać. Przede wszystkim przemiana materii i hormony, menopauza  są inne w wieku 20 i 40 czy 50 – tce. I nic nie możesz zrobić aby to zatrzymać – starzenie się.

Podstawowym zmartwieniem w tym wieku jest to aby nie chorować na emeryturze, czyli zadbać o siebie teraz i cieszyć się zdrowiem pózniej 😉 Dlatego mam u siebie program dla osób po 40 – stce „ 3 miesiące zdrowia dla kobiet po 50 -stce”.

Kliknij Tutaj i napisz do mnie po taki program i dowiedz się o promocje 12 zajęć 650 zł – liczba miejsc jest ograniczona!

Teraz ćwiczenia – ważne informacje!

Chociaż twoje mięśnie czworogłowe zawsze pracują razem – to znaczy, nie możesz pracować bez rozległych mięśni bocznych bez angażowania innych – istnieją sposoby, aby jeden z nich pracował będzie ciężej niż reszta, umożliwiając ci specjalne ułożenie nóg tak jak chcesz.

Pozycja stopy, pozycja palca i pozycja stóp na maszynach może wpływać na nacisk ćwiczenia. Standardowe ćwiczenie, takie jak wyciskanie nóg, może być bardziej wydajne poprzez umieszczenie stóp niżej na podnóżku, podczas gdy wyprost nóg wykonywany z lekko skierowanymi palcami do wewnątrz uderzy mocniej niż standardowe przedłużenie. Kluczowe może być również stosowanie większych ciężarów podczas podnoszenia, ponieważ, jak wiadomo, cięższe ciężary oznaczają większy rozpad mięśni, co równa się wzrostowi i zmianie.

Użyj tej mojej procedury raz w tygodniu. Pozostaw co najmniej trzy pełne dni odpoczynku pomiędzy treningami, aby umożliwić odpowiedni powrót do zdrowia po zakwasach i pamiętaj, aby dokładnie się rozciągnąć, aby pomóc w naprawie i odbudowie mięśni.

1.Wyciskanie nogi na maszynie

Pracujący mięsień to: mięsień czworogłowy, pośladek

Ustawienie:

Usiądź na maszynie i połóż jedną stopę na platformie, a drugą stopę na podłodze pod maszyną.
Rozciągnij nogę, aby odepchnąć podnóżek od siebie, a następnie powoli zegnij kolano, aby wrócić do początku.
Po zakończeniu zestawu powtórz na przeciwnej nodze.

Dlaczego to ćwiczenie  jest dobre? Ruchy jednonogie zmuszają nogi do indywidualnej pracy, powodując stres, aby budować siłę i rozmiar jednostronnie.

 

Trening nóg na maszynie - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

2.Przysiady na ławeczce z jedną nogą.

Mięśnie docelowe: mięsień czworogłowy, pośladkowy maksymalny, ścięgna podkolanowe

Ustawienie:

Ustaw maszynę Smitha tak, aby drążek spoczywał na plecach.
Wyciągnij lewą nogę za siebie i umieść stopę w dół, na płaskiej ławce.
Zegnij oba kolana, utrzymując ciężar na środku nogi roboczej.
Kiedy zejdziesz tak nisko, jak to możliwe, naciśnij przednią piętę, aby wstać.
Po zakończeniu zestawu przełącz strony.

Dlaczego to ćwiczenie jest dobre? Maszyna Smitha dodaje elementowi równowagi ruch jednonożny, zmuszając przysiady do cięższej pracy w celu utrzymania stabilności w kolanie i biodrze.

 

Przysiady na maszynie - Gosia Kos

2.Ćwiczenie na uda.

Mięśnie docelowe: mięsień czworogłowy

Ustawienie:

Wyreguluj maszynę, aby podkładka dotykała goleni tuż nad kostką.
Chwyć za uchwyty po obu stronach maszyny, aby uzyskać stabilność i zegnij stopy.
Płynnie unieś ramię dźwigni, rozkładając nogi, mocno ściskając quady przed powrotem do startu.
Utrzymuj małe zgięcie w kolanach w górnej części ruchu.

Dlaczego to jest dobre? Rozszerzenia są ruchami izolacyjnymi, które są specjalnie ukierunkowane na przeciąganie.

 

Ćiczenie na uda - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Wszystkie ćwiczenia wykonaj 3 razy po 15 powtórzeń. Dodaj kardio 30 min i uwierz mi, że ciało po 3 miesiącach bedzie piękne. Powodzenia

Podstawowym zmartwieniem w tym wieku jest to aby nie chorować na emeryturze, czyli zadbać o siebie teraz i cieszyć się zdrowiem pózniej 😉 Dlatego mam u siebie program dla osób po 40 – stce „ 3 miesiące zdrowia dla kobiet po 50 -stce”.

Kliknij Tutaj i napisz do mnie po taki program i dowiedz się o promocje 12 zajęć 650 zł – liczba miejsc jet ograniczona!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk