3 Ćwiczenia w 5 minut z wykorzystaniem Ręcznika – Gosia Klos

Trening z ręcznikiem - Gosia Klos

3 Ćwiczenia w 5 minut z wykorzystaniem Ręcznika – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

W domu każdy ma mały ręcznik. Korzystanie z tego podstawowego narzędzia wraz z podłogą umożliwiającą przesuwanie w bok czy przód, może być kreatywnym, skutecznym i niedrogim sposobem na zabójczy trening! Świetny trening nie zawsze wymaga wymyślnych maszyn. Używając ręcznika do pracy mięśni, zapewniam, że działa równie skutecznie, jak opaski, hantle i inny drogi sprzęt.

Kliknij Tutaj i napisz do mnie po taki program i dowiedz się o promocje 12 zajęć 650 zł – liczba miejsc jest ograniczona!

Najważniejszą częścią każdego treningu jest tujędrnianie, ponieważ nie tylko zapewnia dobrze ukształtowany i zgrabny wygląd całemu ciału, ale także pomaga łatwiej przybrać beztłuszczowej masy mięśniowej. Ręcznik może zrobić znacznie więcej niż tylko ocieranie potu z twarzy i ciała.

Dodanie ręcznika do treningów pomaga zwiększyć korzyści wynikające z treningu podstawowego i intensywności pracy serca, nie powodując przy tym żadnego negatywnego wpływu na stawy. Ze względu na ilość rozciągania wymaganą dla tych ruchów, postępuj powoli podczas pierwszych kilku powtórzeń każdego ćwiczenia. Pozwoli to stopniowo przyzwyczaić mięśnie i ścięgna do zwiększonego zakresu ruchu.

1.Zakroki do tyłu.

Działanie: nogi, pośladki i ścięgna podkolanowe. Czas: 2 minuty

Jak wykonać to ćwiczenia:

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion, a lewą stopą na ręczniku.
Przesuń lewą stopę do tyłu, do pozycji lonży, aż prawe kolano osiągnie 90 stopni.
Odepchnij prawą piętę i przesuń lewą stopę z powrotem do pozycji wyjściowej.
Powtarzaj przez 1 minutę, następnie przełącz na prawą nogę na ręczniku i powtarzaj przez kolejne 30 sekund.

Łatwiejsza opcja: powtarzaj przez 20 sekund, odpoczywaj przez 20 sekund, a następnie zmieniaj nogi i powtarzaj przez kolejne 20 sekund.

 

 

Trening z ręcznikiem - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

2.Wznosy nóg do klatki piersiowej.

Jak wykonać to ćwiczenie:

Ustaw się w pozycji deski z obiema stopami na ręczniku i rękami na podłodze bezpośrednio pod klatką piersiową.
Trzymaj mięśnie brzucha mocno i wydychaj, odchylając się od talii, a przy zgiętych kolanach ciągnij stopy w kierunku dłoni przesuwając się na ręczniku.
Wysuń stopy z powrotem.
Powtarzaj przez 50 sekund, odpocznij przez 10, a następnie zacznij od nowa.
Aby zwiększyć trudność, trzymaj nogi prosto.

Łatwiejsza opcja: Powtarzaj przez 15 sekund, odpocznij przez 15, a następnie zrób jeszcze trzy razy.

Ćwiczenia na ręczniku - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

3.Plank z ręcznikiem – na palcach.

Jak wykonać to ćwiczenie:

Ustaw się w pozycji deski z przedramionami na podłodze, stopami rozstawionymi na szerokość ramion i ręcznikiem pod prawą stopą.
Trzymając biodra na wysokości ramion, wysuń prawą stopę na zewnątrz i do przodu, aby prawe kolano przesunęło się w kierunku prawego łokcia.
Przesuń nogę z powrotem do pozycji wyjściowej.
Powtarzaj przez jedną minutę po prawej stronie, a następnie przełącz się i wykonaj jedną minutę po lewej stronie.

Łatwiejsza opcja: rób przez 30 sekund po prawej stronie, przytrzymaj pozycję deski przez 15 sekund, a następnie odpocznij przez 15 sekund. Powtórz sekwencję po lewej stronie.

Jak: Ustaw się w pozycji deski z przedramionami na podłodze, stopami rozstawionymi na szerokość ramion i ręcznikiem pod prawą stopą. Trzymając biodra na wysokości ramion, wysuń prawą stopę na zewnątrz i do przodu, aby prawe kolano przesunęło się w kierunku prawego łokcia. Przesuń nogę z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtarzaj przez jedną minutę po prawej stronie, a następnie przełącz się i wykonaj jedną minutę po lewej stronie. Łatwiejsza opcja: rób przez 30 sekund po prawej stronie, przytrzymaj pozycję deski przez 15 sekund, a następnie odpocznij przez 15 sekund. Powtórz sekwencję po lewej stronie

Kontakt do współpracy kliknij tutaj – Pamiętaj, że ty robisz to dla siebie, a nie dla mnie.

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk