Ćwiczenie na tłuste plecy – Gosia Klos

Ćwiczenie na tłuste plecy - Gosia Klos

Ćwiczenie na tłuste plecy – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Ćwiczenia typu pulldown ściągające ramię do dołu są zazwyczaj wykonywane na maszynie z linami, przy czym oba ramiona ciągną poprzeczkę w dół już są cięzkim ćwiczeniem. Jednak mocując uchwyt do wysokiego koła pasowego, możesz wykonywać rozwijanie jednym ramieniem na raz. Angażujesz więcej włókien mięśniowych za pomocą ćwiczeń jednoramiennych niż dwuramiennych, dzięki czemu możesz podnosić cięższe ciężary i zwiększać siłę. Ponadto ćwiczenia na jednym ramieniu uniemożliwiają silniejszą rękę wykonanie więcej niż połowy pracy. Aby dopasować pulldown jednoramienny do planu ćwiczeń, musisz zrozumieć, które mięśnie są pracują.

Ćwiczenie na tłuste plecy - https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Ćwiczenie pojedynczego ramienia jest dość prostym ćwiczeniem, ale nadal ważne jest stosowanie odpowiedniej formy, aby uzyskać największe korzyści i uniknąć kontuzji. Przymocuj uchwyt do maszyny o wysokim kole pasowym. Chwyć uchwyt dłonią skierowaną w stronę maszyny, a następnie usiądź na siedzeniu maszyny, opierając stopy płasko na podłodze. Twoje ramię powinno być całkowicie wyciągnięte na początku. Wydychaj, pociągając uchwyt w dół do górnej części klatki piersiowej, a następnie wdech, gdy powrócisz pod kontrolą do pozycji początkowej.

Mięśnie docelowe

Pulldowns są powszechnie znane jako  ćwiczenie, które jest ukierunkowane na mięśnie grzbietowe latissimus. Zarówno dwuramienne, jak i pojedyncze pulldowns skupiają się na najszerszym grzbietu. Mięśnie te biorą udział w różnych ruchach ramion i łopatek. Na przykład twój grzbiet zajmujące znaczącą pozycję podczas pływania, wspinaczki i wiosłowania. Odchylenie się do tyłu podczas robienia rozwijania jednoramiennego pomaga ci jeszcze mocniej pracować z łatami. Odchyl się do tyłu o około 45 stopni, aby przesunąć ostrość na górną i środkową część pleców, w tym mięśnie łat, romboidów i mięśni czworobocznych

Wspieranie i stabilizacja mięśni

Mięśnie od ramion do kręgosłupa pomagają w wykonywaniu ciągnięć jednoramiennych. Mięśnie górnej części pleców i ramion, które wspomagają ruchy i obejmują tylną część naramiennika, teres major, romboidy i łopatki. Angażujesz także dolny i środkowy najszerszy grzbietu; mięśnie piersiowe w klatce piersiowej; brachialis i brachioradialis w twoich ramionach; zginacze nadgarstków w przedramionach; skośne  twojego brzucha; prostownik kręgosłupa. Biceps i triceps są również zaangażowane jako stabilizujące mięśnie.

Widzisz, że jedno ćwiczenie angażuje wiele mięśni więc jest bardzo ważnym ćwiczeniem dla twoich pleców. Można te ćwicznie zastąpić ćwiczeniami domowymi, wystarczy, że posiadasz gumy i już można ćwiczyć.

Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, ale nie wiesz jak napisz do mnie kliknij tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk