Tylko 250 ml cudownej wody ryżowej – będziesz zaskoczona

woda ryżowa wystarczy 250 ml na twój brzuch

Tylko 250 ml cudownej wody ryżowej – będziesz zaskoczona. Wątpię, aby wielu z was słyszało o korzyściach, jakie woda z ryżu białego może zapewnić dla zdrowia. Mianowicie, możesz cieszyć się tymi zaletami za każdym razem, gdy gotujesz ryż. Wszystko, co musisz zrobić, to pić ją. W ten sposób dodasz do organizmu wiele składników odżywczych.

Tak więc wszystko, czego potrzebujesz do przygotowania wodę i ryż. Zagotuj w garnku ryż i jak tylko ryż się ugotuje 9 15 min ) przelej ten wywar z ryżu do np. słoika. Nie należy w nim zostawiać ryżu. Ostudzićgo  i to wszystko – twoja ryżowa woda jest gotowa!

Szklanka wody z ryżu może zapewnić liczne korzyści zdrowotne, w tym:

Najlepszy lek na gorączkę

Tę wodę należy stosować jako naturalne lekarstwo na gorączkę, ponieważ hamuje utratę wody spowodowaną gorączką i wymiotami podczas infekcji. Ponadto przywraca utracone składniki odżywcze i przyspiesza proces zdrowienia.

Zapobiega zaparciom

Ta cudowna woda jest bogata w błonnik i pomaga w płynnym ruchu jelit. Ponadto, skrobia stymuluje rozwój użytecznych bakterii w żołądku.

Zapobiega odwodnieniu

Woda z ryżu jest szczególnie korzystna latem, ponieważ zużywamy dużo wody przez pocenie się. Może hamować odwodnienie organizmu i utratę składników odżywczych.

Leczy biegunkę

Ta woda jest doskonała w przypadku biegunki u dorosłych i dzieci. Noworodki są bardziej podatne na infekcje i choroby, takie jak biegunka, dlatego należy je leczyć, ponieważ może to spowodować poważne odwodnienie. Ponadto, według jednego z badań, woda z ryżu daje więcej efektów w regulowaniu biegunki, zmniejszając objętość i częstotliwość wydalania stolca u niemowląt.

To dobre źródło energii

Woda ryżowa jest bogata w węglowodany, co oznacza, że ​​może dostarczyć dużo energii. Węglowodany są niezwykle ważne dla energii, a woda z ryżu może również zapobiegać odczuwaniu zmęczenia. Dlatego zaleca się wypić szklankę tej wody ryżowej rano.

Tak jak zauważyliście, opisuje w moich artykułach bardzo ciekawe porady i wskazówki. Mogą się przydać, ale mogą też zaszkodzić z różnych przyczyn. możesz przyjmować antybiotyki lub inne lekarstwa. Nigdy nie słyszałam o badaniach produktów czy innych rzeczy na osobach, które przyjmowały antybiotyki i piły wodę z cytryną czy wodę ryżową.

Jeśli przyjmujesz jakieś leki, musisz to uzgodnić ze swoim lekarzem czy nie nastąpi jakaś reakcja chemiczna czy uczulenie. Ostatnio pani do mnie napisała, że bardzo boli ją kręgosłup i nie może wstać i czy mogłabym jej coś doradzić OMG. Ja nie jestem jasnowidzem czy wróżką, żebym mogła oczami zeskanować kręgosłup czy inną część ciała!

Nie udzielam porad w wiadomościach na szybko, kiedy chodzi o zdrowie człowieka. Przecież jak coś jest nie tak, to idziecie do lekarza na konsultacje. U mnie jest tak samo. Trzeba się umówić i ja musze porozmawiać z taką osobą przy otyłości czy bólach kręgosłupa. Inaczej tego nie robię…musi być konsultacja Live Skype.

Umów się na taką konsultacje Kliknij Tutaj

Powodzenia!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk