Tylko 1 łyżeczka dziennie pomoże stracić TŁUSZCZ

Tylko 1 łyżeczka dziennie pomoże stracić TŁUSZCZ. Kminek może być jednym z najbardziej skutecznych przypraw na świecie, który ma super korzyści zdrowotne, który jest naprawdę niesamowity. W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Medycznym w Iranie wykazano, że codzienne spożywanie kminku może pomóc stracić 3 razy więcej tkanki tłuszczowej niż inna przyprawa.

Badani z Iranu przeprowadzili badanie obejmujące 88 kobiet z nadwagą lub otyłych. Kobiety podzielono na dwie grupy. W ciągu następnych 3 miesięcy wszyscy otrzymali porady zdrowotne i dietetyczne i obie grupy zmniejszyły dzienne spożycie kalorii o 500 kalorii. Główną różnicą było to, że kobiety z jednej z grupy spożywały 3 gramy kminku dziennie, zmieszane z jogurtem. Druga grupa, która była kontrolna, również wypiła tę samą ilość jogurtu, tylko pomniejszoną o ilośc kminku.

Po 3 miesiącach kobiety z obu grup straciły na wadze. Kobiety z grupy, którym podawano kminek, straciły o 6 kg więcej niż te w grupie kontrolnej.

Tutaj Kliknij po plan dietetyczno-treningowy!

Co jest jeszcze bardziej niezwykłe, jest to, że członkowie grupy pierwszej zmniejszyli procent tkanki tłuszczowej o 14,64%. W porównaniu do członków grupy nie liczącej kminek, którzy stracili 4,91%, jest to prawie trzykrotnie WIĘCEJ utraty tkanki tłuszczowej.

Ale wyższy procent utraconego tłuszczu nie był jedyną korzyścią, jaką uzyskali członkowie grupy, konsumując kminek. Poprawiły się również ich zdrowie. Panie, które spożywały kminek, również poprawiły swój poziom cholesterolu. Ich poziom cholesterolu LDL spadł o 10 punktów (grupa kontrolna obniżyła się o zaledwie 1/2 punktu), a ich triglicerydy spadły o niewiarygodne 23 punkty (podczas gdy grupa kontrolna zmniejszyła się tylko o 5).

Więc jaka jest nauka stojąca za dramatycznymi zmianami w poziomie tkanki tłuszczowej i triglicerydów w grupie kminków? Kminek jest bogaty w fitosterole, związki roślinne, które hamują wchłanianie cholesterolu w organizmie.

Istnieje również spekulacja, że kminek działa podobnie jak kapsaicyna. Innymi słowy, kminek może przejściowo zwiększyć tempo metabolizmu i działać jako termogen.

Kminek na dobre trawienie

Od dawna wiadomo, że kminek wspomaga układ trawienny. Ostatnio istnieją również naukowe dowody na to, że kminek naprawdę zwiększa wydzielanie niektórych enzymów, które przyspieszają i pomagają trawić pokarm.

Kminek jest bogaty w żelazo

Żelazo odgrywa ważną rolę w naszym ciele. Żelazo jest integralnym składnikiem hemoglobiny – cząsteczki białka w czerwonych krwinkach, która przenosi tlen z płuc do tkanek ciała i przywraca dwutlenek węgla z tkanek z powrotem do płuc. Żelazo odgrywa także dużą rolę w metabolizmie energetycznym i wspiera system immunologiczny. Rosnące dzieci, jak również kobiety karmiące i ciężarne mają zwiększone zapotrzebowanie na żelazo.

Z drugiej strony kminek jest doskonałym źródłem żelaza. Tylko 4 gramy nasion kminu mają około 16% dziennego zalecanego spożycia żelaza.

Zapobieganie Nowotworom

Nasiona kminku mogą mieć również właściwości antyrakotwórcze. Przeprowadzono badania, które wykazują znaczące działanie ochronne na raka u zwierząt laboratoryjnych. Aby być dokładnym, spożycie kminu zapobiegało rozwojowi nowotworów wątroby i żołądka u zwierząt. Mimo że nie ma wystarczających danych, uważa się, że właściwości przeciwrakotwórcze kminu mogą wynikać z silnych zdolności usuwania wolnych rodników z korzenia, jak również ze zdolności do wzmacniania enzymów detoksykacyjnych wątroby.

Jak spożywać kminek

Możesz używać kminek na kilka różnych sposobów.

Możesz go użyć do przyprawiania zup i posiłków
Możesz posypać kminkiem orzechy, nasiona lub inne przekąski.
Możesz dodać zmielony kminek do warzyw lub sałatek

W końcu możesz zrobić herbatę z kminku. Po prostu zagotuj szklankę wody, dodaj łyżeczkę kminku, pozwól im gotować się przez 5 minut i poczekaj, aż herbata się ochłodzi.

Tutaj Kliknij po plan dietetyczno-treningowy!

Powodzenia!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk