5 powodów dla których trening siłowy jest lepszy niż Cardio

5 powodów dla których trening siłowy jest lepszy niż Cardio. Nie wszystkie ćwiczenia są sobie równe i powinnaś o tym wiedzieć. Niezależnie od osobistych preferencji, istnieją obiektywnie kiepskie ćwiczenia i wysoce skuteczne ćwiczenia; podczas gdy większość ruchów należy gdzieś pośrodku.

Ale czy to samo można powiedzieć o reżimach treningowych?

Dziś podejmę trudniejsze zadanie porównania treningu oporowego z bieganiem i jazdą na rowerze. Dlaczego jest to konieczne, gdy wydaje się, że zarówno podnoszenie ciężarów, jak i trening cardio oferują wyjątkowe zdrowie, utratę tłuszczu i korzyści z budowy mięśni? Po pierwsze, pomoże nam zdemaskować niektóre mity na temat zarówno ćwiczeń siłowych, jak i cardio, a po drugie, omówię szczegółowo, dlaczego trening oporowy jest pierwszym i najlepszym pomysłem na świecie na zbijanie tkanki tłuszczowej.

Tak, jestem pewna swojego artykułu, gdyż prowadzę przez wiele – 18 lat – kobiety i z moich obserwacji mogę rozwiązać problem treningu siłowego, a treningu cardio. W połączeniu jest idealnym spalaczem i budowaniem jędrnego ciała. Zresztą jest mnóstwo dowodów naukowych. Faktem jest, że niektórzy sportowcy z guru treningu argumentują ostatnio, że świat fitness jest gotowy na całkowite pozbycie się cardio. I tu się nie zgodzę.

Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Nie można uzyskać wszystkiego od jednego rodzaju treningu, a bieganie i jazda na rowerze mają integralne miejsce w dobrze zaaranżowanym programie fitness. To solidny fakt tylko w połączeniu z treningiem siłowym.

Jednakże, gdy jakiekolwiek próby prawdy izolują korzyści zarówno treningu siłowego, jak i biegania / jazdy na rowerze i układania ich przeciwko sobie, trening siłowy stanowi najlepszy wybór.

# 1. Bieganie buduje tylko mięśnie w dolnych nogach

Wszyscy wiemy, że biegacze mają niesamowite mocne nogi. Tu naprawdę nie ma niespodzianki – bieg przede wszystkim podkreśla stawy kostne i układ sercowo-naczyniowy i nie wymaga wystarczająco dużego zakresu ruchu, aby stymulować znaczny wzrost mięśni gdzie indziej. Na marginesie, czy zauważyliście, że sprinterzy często polegają na treningu siłowym, aby zwiększyć swoją szybkość i moc?

Dzieje się tak dlatego, że samodzielne bieganie nie pozwala im na zastosowanie największego stymulatora treningowego wymaganego do maksymalizacji ich wyników – po fazie początkowej, główne korzyści przynoszą kondycjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Ale czy wiesz, która forma treningu pomoże ci zbudować (i dalej budować!) Siłę i masę całego ciała? Tak Zgadza się – Trening Siłowy!

# 2. Wszystko zależy od siły – a trening siłowy jest lepszy

Bez względu na to, który atrybut fizyczny oddajesz czci najbardziej – zwinność, szybkość, rozmiar, siłę, równowagę, itd. – musisz przyznać, że siła jest cechą, która rządzi nimi wszystkimi. Silniejsze mięśnie mogą zrobić wszystko lepiej! Chroń swoje stawy i tkanki łączne. A jak już wiesz, nic nie buduje siły mięśni jak progresywne przeciążenie w treningu siłowym.

# 3. Trening siłowy zwiększa siłę metabolizmu

Gdy zwiększasz masę mięśniową, zwiększasz metabolizm spoczynkowy, co powoduje, że Twoje ciało spala więcej kalorii. Masa mięśniowa odchudzona wymaga więcej paliwa do codziennego funkcjonowania niż tłuszcz, więc im więcej masz mięśni, tym więcej kalorii możesz spalić.

Następnie podnoszenie ciężarów powoduje wiele uszkodzeń mięśni, które zwiększają potreningowy metabolizm, ponieważ potrzeba energii do naprawy włókien mięśniowych, które zniszczyliście podczas treningu, co odpowiada jeszcze większej ilości spalonych kalorii. Oczywiście intensywne okresy biegu lub jazdy na rowerze również powodują uszkodzenia mięśni (głównie nóg!) I pobudzają metabolizm, ale jest to znacznie mniej niż wynikałoby to z regularnego treningu oporowego.

Jedno z ostatnich badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanu Dakoty Północnej wykazało, że można spalić 346 kalorii w ciągu zaledwie 13 minut od wykonania obwodu rezystancji 6-treningowej, podczas gdy bieg w tempie 10-minutowym przez taki sam czas spowoduje spalenie jedynie 146 kalorii. Inne badanie wykazało, że 12 minut huśtawki Kettlebell miało taki sam wpływ metaboliczny jak bieg przez 12 minut, ale z dodatkowymi korzyściami wzmocnienia wielu mięśni, które są zaniedbywane podczas biegania.

Aby spalić więcej kalorii, musisz podnieść zarówno swoje wydatki na energię beztlenową, jak i aerobową, co najlepiej wykonać przy intensywnym treningu z całkowitą odpornością na ciało (zgodnie z nauką, jest to nawet lepsze niż HIIT cardio). Jeśli więc chcesz poprawić swój metabolizm  trening siłowy nawet w domu, powinien być kamieniem węgielnym twojego programu.

# 4. Trening siłowy Buduje ciało o lepszym wyglądzie

Jeśli twój plan jest piękna sylwetka i jędrne ciało, musisz się zgodzić, że jeśli zostanie to zrobione właściwie, trening siłowy może pomóc Ci zbudować efektowną sylwetkę poprzez maksymalne rozwinięcie wszystkich mięśni w twoim ciele, podczas gdy jazda na rowerze i bieganie będą wpływają głównie na twoje uda i całe nogi.

Wysoki stopień estetyki polega na optymalnej równowadze pomiędzy rozmiarem, proporcją, symetrią i procentem tkanki tłuszczowej. Jest wielu ludzi z dobrze zbudowanym ciałem, którzy mało ćwiczą cardio, ale prawie wszyscy z nich odbyli trening siłowy przez dłuższy czas.

# 5. Trening siłowy wydłuży Twoje życie

W tej chwili jasne jest, że trening siłowy ma znacznie więcej niż wzrost siły i siły mięśni. Niektórzy badacze twierdzili, że jest to najzdrowsza forma ćwiczeń, ponieważ chroni ona zdrowie kręgosłupa, zapobiega sarkopenii, zmniejsza ryzyko chorób serca, cukrzycy i raka, a tak naprawdę znacznie obniża śmiertelność osób, które przeżyły raka.

Może również poprawić równowagę hormonalną i zapobiegać zaburzeniom nastroju, depresji i lękowi, a także wzmacniać zdolności kognitywne u osób starszych i młodszych. A dzięki dodaniu do treningu siłowego wzmacniających kręgosłup, zapobiegających chorobom i przeciwdziałających starzeniu, łatwo można wyciągnąć wniosek, że ten rodzaj ćwiczeń może wydłużyć twoją długowieczność.

Ale jest coś więcej.

Niektóre nowe badania wykazały, że podnoszenie ciężarów może bezpośrednio zwiększyć długość życia. W jaki sposób? Obniżając poziom miostatyny w organizmie. Miostatyna (znana również jako czynnik różnicowania wzrostu 8 lub GDF-8) jest miokiną wytwarzaną i uwalnianą przez miocyty, które hamują miogenezę, tj. Wzrost i różnicowanie w komórkach mięśniowych. Sposób, w jaki podnoszenie ciężarów zwiększa rozmiar i siłę mięśni, obniża poziom miostatyny. Według tych badań, mniej miostatyny oznacza również około 15% dłuższe życie.

Co więcej, jeśli jest jedna rzecz, która może zachować pewną pewność siebie i pozytywny wizerunek ciała podczas swoich złotych lat, ma wysoki stopień siły i mobilności, które można zmaksymalizować i utrzymać przy pomocy siły trening i podnoszenie ciężarów. Między innymi obniży to ryzyko złamań kości, bólu pleców, choroby zwyrodnieniowej stawów i miażdżycy.

Czy chcesz być w stanie i poruszać się z łatwością i witalnością, utrzymywać swój czysty umysł i czuć energię, aż do ostatniego dnia? Następnie uczyń trening siłowy kamieniem węgielnym twojego programu fitness.

Jeśli ten artykuł cie przekonał do treningu siłowego, możemy zrobić go razem online w domu!

Napisz do mnie KLIKNIJ TUTAJ!

 Powodzenia!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk