Trzymaj się programu ćwiczeń – Nowy Artykuł

brzuch i treningi, dieta - 10 kg

Trzymaj się programu ćwiczeń – Nowy Artykuł. Ćwiczenia nie powinny być czymś, co robisz tylko wtedy, gdy chcesz zrzucić te 10 dodatkowych kilogramów lub przygotować się na 10-kilometrowy bieg charytatywny. Aby odnieść sukces, powinno to być coś, co robisz tak rutynowo, jak jedzenie, spanie i branie porannego prysznica.

Treningi Online Tylko Tutaj!

 Poniższe informacje mogą pomóc ci utrzymać twój cel, gdy motywacja zacznie się oznaczać. Pamiętaj, że wynik jest wart wysiłku.

Wartość prowadzenia programu ćwiczeń stała się oczywista, gdy wyniki Harvard Alumni Health Study zostały opublikowane w New England Journal of Medicine. Mężczyźni, którzy byli umiarkowanie aktywni, ale później przestali ćwiczyć, mieli o 15% większe ryzyko śmierci niż ich odpowiednicy, którzy nigdy nie byli aktywni. Z drugiej strony ci, którzy rozpoczęli i kontynuowali program ćwiczeń, mieli o 23% mniejsze ryzyko śmierci, co zbliża się do 29% zmniejszenia ryzyka, z którego korzystają mężczyźni, którzy zawsze byli aktywni.

Ale znajomość korzyści płynących z ćwiczeń przez całe życie, a nawet stworzenia osobistego planu ćwiczeń, będzie mało przydatne, jeśli nie będziesz trzymać się swojego programu. Planując rutynowe ćwiczenia, musisz przygotować się na wyzwania, które czekają na Ciebie, abyś nie została wytrącona z równowagi.

1.Spersonalizuj swój plan. Pierwszym krokiem na drodze do zdrowej aktywności przez całe życie jest określenie, co Ci odpowiada. Zastanów się, jakie czynności odpowiadają Twojemu stylowi życia, ograniczeniom czasowym, budżetowi i kondycji fizycznej. Nie zapomnij wziąć pod uwagę swoich upodobań.

2.Dopasuj swój czas. Czy ograniczenia czasowe są dużym problemem? Rozpocznij planowanie sesji ćwiczeń, tworząc szczegółowy harmonogram swojego tygodnia. Poszukaj sposobów pracy w blokach ćwiczeń. Czy możesz wstać pół godziny wcześniej każdego ranka na trening w domu? Czy to oznaczałoby pójście wcześniej do łóżka? Bądź realistą.

3.Nie planuj ćwiczeń po obiedzie, jeśli wiesz, że wtedy zawsze musisz pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji, chyba że uważasz, że cała rodzina może skorzystać z przerwy i energicznego spaceru. Poszukaj sposobów na dodanie odrobiny aktywności i ćwiczeń rekreacyjnych do zaplanowanego czasu aktywności – dodatkowe okrążenie centrum handlowego podczas zakupów, wspinaczka po schodach lub sobotnia jazda rowerem.

Po pierwszym tygodniu dostosuj słabe punkty harmonogramu. Dobre wieści? Gdy staniesz się bardziej uwarunkowana, będziesz w stanie zwiększyć intensywność ćwiczeń bez dalszego wysiłku. Oznacza to, że będziesz w stanie bardziej zmieścić się w wyznaczonym czasie; na przykład pokonanie 5 km w czasie, w którym zabierało Cię do zrobienia.

4.Sprawdź swoje postępy. Po ustaleniu celu zacznij mierzyć swoją skuteczność. Nagraj swoje minuty treningu każdego dnia aby je porównać za miesiąc. Tak czy inaczej, prowadź zapis swoich osiągnięć. Możesz tworzyć podobne wykresy dla programów treningu siłowego, rozciągania i równowagi.

5.Nagradzaj swoje wysiłki. Osiągnięcie celów ćwiczeń, nawet krótkoterminowych, jest powodem do świętowania. Odzwierciedla twoje zaangażowanie w poprawę zdrowia. Znajdź sposoby na poklepanie się po plecach. Niezależnie od tego, czy Twoja nagroda jest niewielka, czy duża, upewnij się, że jest to coś znaczącego i przyjemnego. Unikaj nagród, których możesz później żałować, takich jak jedzenie lodów, jeśli twoim ostatecznym celem jest utrata wagi. Lepszym wyborem może być nowa płyta CD do słuchania podczas treningów.

Treningi Online Tylko Tutaj!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk