Niebezpieczeństwa związane z tłuszczem na brzuchu

brzuch i tłuszcz

Niebezpieczeństwa związane z tłuszczem na brzuchu. Jeśli talia mierzy 90 lub więcej cm dla kobiet lub 102 lub więcej cm dla mężczyzn, najprawdopodobniej nosisz potencjalnie niebezpieczną ilość tłuszczu z brzucha.

Tutaj znajdziesz link do współpracy.

Jeśli dzisiaj nie robisz nic innego, by chronić swoje zdrowie, rozważ rzetelny pomiar talii.Rezultat ma znacznie większe implikacje niż jakiekolwiek obawy, jakie możesz mieć na temat wyglądu lub dopasowania ubrania.

Tłuszcz podskórny, który czai się pod skórą jako wyściółka ud, pośladków lub ramion, może być trudny do usunięcia z kosmetycznego punktu widzenia i poza tym jest nieszkodliwy. Jednak głębszy tłuszcz w brzuchu – tłuszcz trzewny, który gromadzi się wokół narządów jamy brzusznej – jest metabolicznie aktywny i jest silnie powiązany z wieloma poważnymi zagrożeniami chorobowymi, w tym chorobami serca, rakiem i demencją.

Nie musisz nawet mieć nadwagi ani otyłości, aby stawić czoła tym zagrożeniom, jeśli gromadzisz nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej. Nawet osoby o normalnej wadze mogą gromadzić szkodliwe ilości ukrytego tłuszczu pod ścianą brzucha. Co więcej, nie jest to tłuszcz, który można zrzucić po prostu przez ujędrnienie mięśni brzucha za pomocą ćwiczeń takich jak przysiady. Utrata masy ciała poprzez zdrową dietę i ćwiczenia – takie jak treningi w domu i trening siłowy – to jedyny pewny sposób na pozbycie się tego.

Do średniego wieku mężczyźni zwykle mają większy procent tłuszczu trzewnego niż kobiety, ale wzór zwykle się odwraca, gdy kobiety przechodzą menopauzę. Niewiele kobiet zdaje się uciec przed rozszerzeniem talii wieku średniego, gdy tłuszcz rozkłada się, a trzewny tłuszcz wypycha nasze brzuchy. Chociaż w ósmej dekadzie ważyłem mniej niż w wieku 13 lat, moja talia jest o wiele cali większa.

Oto dlaczego trzewne komórki tłuszczowe są tak ważne dla twojego samopoczucia. W przeciwieństwie do komórek tłuszczu podskórnego, tłuszcz trzewny jest zasadniczo narządem wydzielania wewnętrznego, który wydziela hormony i szereg innych substancji chemicznych związanych z chorobami, które często dotykają starszych dorosłych.

Tutaj znajdziesz link do współpracy.

Jedna z takich substancji nazywa się białkiem wiążącym retinol 4 (RBP4), które stwierdzono w 16-letnim badaniu pielęgniarek w celu zwiększenia ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Zagrożenie to najprawdopodobniej wynika ze szkodliwego wpływu tego białka na insulinooporność, prekursora cukrzycy typu 2 oraz rozwoju zespołu metabolicznego, złożonego z sercowych czynników ryzyka.

Badanie Million Women Study przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wykazało bezpośredni związek między rozwojem choroby wieńcowej serca a wzrostem obwodu talii w ciągu 20 lat. Nawet biorąc pod uwagę inne czynniki ryzyka wieńcowego, szanse na rozwój chorób serca były podwojone wśród kobiet z największą talią. Każde dodatkowe dwa cale w talii kobiety zwiększały ryzyko o 10 procent.

Ryzyko raka zwiększa również tłuszcz z brzucha. Koreańskie badania wykazały, że szanse na raka jelita grubego prawie dwukrotnie wzrosły wśród kobiet po menopauzie, które gromadzą tłuszcz trzewny. Ryzyko raka piersi również wzrasta. W badaniu ponad 3000 kobiet w wieku przedmenopauzalnym i pomenopauzalnym w Mumbaju w Indiach kobiety, których talia była prawie tak duża jak ich biodra, były narażone na trzy do czterech razy większe ryzyko rozpoznania raka piersi niż kobiety o prawidłowej masie ciała.

To rodzi pytanie: jak najlepiej zrzucić tłuszcz z brzucha, a co ważniejsze, jak przede wszystkim uniknąć jego gromadzenia się?

Możliwe, że od czasu do czasu widujesz w Internecie reklamy pozornie magicznych sposobów redukcji tłuszczu z brzucha. Zanim wyrzucisz durze pieniądze na cudowne metody, to musisz wiedzieć, że żadna pigułka ani mikstura nie zostały naukowo udowodnione, aby rozpuścić tłuszcz z brzucha. Musisz nad tym popracować treningami z obciążeniem A to oznacza unikanie lub drastyczne ograniczanie niektórych substancji w diecie, kontrolowanie ogólnego spożycia kalorii i wykonywanie ćwiczeń, które spalają kalorie.

Tutaj znajdziesz link do współpracy.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk