Trening z połączeniem diety – Sukces Gwarantowany

Zawsze twierdzę, że trening z połączeniem diety i suplementacji, są  najlepszym sposobem na utratę tłuszczu z brzucha i to na dobre  Wiemy, że tłuszcz brzuszny, czyli trzewny tłuszcz, może doprowadzić cię na poważny problem zdrowotny. Może też być bardzo uparty do stracenia.

Utrata jakiejkolwiek wagi – jak większość z nas wie – może być trudna – nawet trwać 2-3 lata, problem wasz jest ten, że wy chcecie szybko i na już. Po 4-5 miesiącach treningów zaczyna wam się nie chce i rezygnujecie, a po paru miesiącach waga wróciła z podwójną siłą i macie pretensje do trenera czy dietetyka.

Ale dobrą wiadomością jest to, że utrata tłuszczu z brzucha w porównaniu z innymi obszarami ciała, takimi jak biodra lub uda, może być nieco łatwiejsza, tylko musisz chcieć ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać!

To dlatego, że kobiety mają tendencję do przechowywania bardziej na stałe tłuszczu w brzuchu. „Tłuszcz z brzucha jest niestety najbardziej niebezpiecznym miejscem do przechowywania tłuszczu” – mówi dr Cheskin. Ponieważ tłuszcz brzuszny – znany również jako tłuszcz trzewny lub głęboki tłuszcz brzuszny otaczający narządy i jest bardziej aktywny pod względem krążenia w krwioobiegu.

Oznacza to, że może zwiększyć ilość tłuszczu we krwi (znaną jako poziom lipidów we krwi) i zwiększyć poziom cukru we krwi, co w rezultacie zwiększa ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2. I niestety, nie możesz po prostu dostrzec tłuszczu w poszczególnych częściach ciała, w tym w brzuchu.
Więc jeśli chcesz stracić tę dodatkową warstwę z brzucha, będzie to wymagało więcej poświęcenia niż tylko robienie samych brzuszków.  Ćwicz codziennie po 40 min. Pamiętaj, że potrawy o wysokiej zawartości węglowodanów i cukru nie oswajają twojego głodu, więc w końcu sięgasz po więcej, a przybieranie na wadze rośnie.

Zamiast tego, zacznij jesć żywność o wysokiej zawartości błonnika, jak chleb pełnoziarnisty, owies, warzywa, owoce, fasola, rośliny strączkowe i nasiona chia. „Napełniają cię bardziej”. Wynik? Będziesz mniej skłonna do zrekompensowania mniej zdrowymi daniami, które prowadzą do zwiększenia masy ciała, szczególnie w Twoim środkowym brzuchu.

Co więcej, badanie przeprowadzone w 2015 roku w Annals of Internal Medicine wykazało, że dla tych, którzy mają problemy z przestrzeganiem ścisłej diety, uproszczenie metody odchudzania poprzez zwiększenie spożycia błonnika może nadal prowadzić do utraty wagi. Kobiety powinny dążyć do co najmniej 25 gramów błonnika dziennie (w przeliczeniu na dietę 2000 kalorii), zgodnie z najnowszymi zaleceniami dietetycznymi U.S.

Nie wiesz, od czego zacząć? Napisz do mnie na Kliknij Tutaj.

Jeśli nie masz ustalonej rutyny, zwykły spacer to najlepszy pierwszy krok w kierunku utraty wagi. „Spacerowanie jest całkiem dobrym punktem wyjścia dla ludzi”. Jest to szczególnie ważne, jeśli od jakiegoś czasu nie korzystasz z siłowni i chcesz wrócić do rutyny treningowej.

Fajną opcją są treningi online ze mną, czyli nie wychodząc z domu ćwiczymy na wizji. Jest wycisk i motywacja.

Jedno małe badanie opublikowane w „Journal of Exercise Nutrition & Biochemistry” wykazało, że otyłe kobiety, które wykonywały program chodzenia przez 50 do 70 minut przez trzy dni w tygodniu przez 12 tygodni, znacznie zmniejszyły swój trzewny tłuszcz w porównaniu z siedzącą grupą kontrolną.

Startowanie powolne i praca na swój sposób jest lepsze niż nie robienie nic czy rezygnacja”. Ten mały krok czy to do spaceru czy to treningów online ze mną jest bardzo ważne dla ciebie.

Ludzie zaczynają dbac jak się coś zaczyna dziać lub już są chorzy. Wtedy czasami jest już za pózno lub trzeba po prostu włożyć więcej pracy i poświęcić więcej czasu!

Nie wiesz, od czego zacząć? Napisz do mnie na Kliknij Tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk