Trening Na UDA – Video

Trening na na uda i wewnętrzne mięśnie - Video - Gosia Klos

Trening Na UDA – Video. Każdy pragnie idealnie wyrzeźbionych nóg, ale uda zawsze stanowią duży problem. Utrata masy ciała i starzenie się mogą przyczynić się do rozwoju obwisłej skóry w okolicy ud, ale nie musisz tak żyć. Czasami trzeba stworzyć system ćwiczeń, który naprawdę koncentruje się na obszarach, które powodują najwięcej problemów. Nie pracuj ciężko, pracuj mądrzej. 

Bez względu na to, jak wygląda Twój styl życia, treningi na uda są dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś w najlepszej formie życia, czy dopiero zaczynasz swoją podróż fitness, niektóre metody zapewnią Ci rezultaty, których szukasz. Rzućmy okiem na 3 ćwiczenia, które udowodniono, że napinają i tonują te wewnętrzne mięśnie. Będziesz szczęśliwa, że to trafiłaś na ten trening.

Pamiętaj o rozgrzewce, która ma za zadanie podniesienie ciepłoty ciała, a co się z tym się wiąże podniesienie temperatury mięśni szkieletowych i ich możliwości efektywnej pracy (skurczu, siły, elastyczności, rozciągliwości itp.) oraz zwiększenie amplitudy ruchu w stawach.Optymalny czas trwania rozgrzewki określany jest przez teoretyków sportu na ok. 15 minut, a jego długość i intensywność stosowanych ćwiczeń powinno być skorelowane z temperaturą, wilgotnością otoczenia oraz rodzajem ubioru zawodnika. Za optymalną temperaturę wewnętrzną ciała uważa się ok. 38°C przy jednoczesnej temperaturze mięśni ok. 39°C.

Nie wykonujmy ćwiczeń, jeśli coś nas boli, źle się czujemy lub dane ćwiczenie powoduje dyskomfort. Jeśli czujemy się słabo, drżą nam mięśnie, kręci nam się w głowie, natychmiast przestańmy ćwiczyć i odpocznijmy, głęboko oddychając. Przed każdym treningiem zrób 10 min rozgrzewkę. Rozgrzewka ma na celu zapobieganie kontuzjom i urazom podczas treningu, zatem dobrze rozgrzany mięsień jest przygotowany do części wzmacniającej i kształtującej.

1.Boczne wykroki. To wewnętrzne ćwiczenie na uda nie tylko je wyszczupla, ale działa jak pełny trening ciała, który spala tonę kalorii. Możesz zrobić z obciążeniem na nogi 1 kg 3 serie po 15 powtórzeń  na każdą stronę.

2.Wymachy nóg do góry. Stań z lekko rozstawionymi stopami. Rozpocznij od lewej nogi, wykonując ruch obrotowy przód i tył stopą. Upewnij się, że palce od nóg pozostają bez ruchu. Zrób 5 powtórzeń na każdą stronę.

3.Zakroki do tyłu. Kolejna świetna opcja na zaciśnięcie luźnej skóry w okolicy ud. Podobny do tradycyjnego wykroku do przodu. Staraj się na początku zrobić to ćwiczenie z krzesłem 2 x 10 powtórzeń na każdą nogę.

PRZECIWWSKAZANIA:  niewydolność krążeniowo- -oddechowa i serca, ostre stany chorobowe, ostra rwa kulszowa, świeże” stany po-operacyjne, urazy powypadkowe, kontuzje ogólne osłabienie organizmu, ogólne osłabienie organizmu, zalecenie ze strony lekarza dotyczące zakazu ćwiczeń, nieleczone nadciśnienie,ból nasilający się podczas ćwiczeń, osteoporoza.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk