Oczyść swoje Jelito Grube – 10 PORAD

Zadbaj o swoje jelita - Porady Gosia Klos

Oczyść swoje Jelito Grube – 10 PORAD. Wiadomo, że oczyszczanie okrężnicy pomaga poprawić ogólny stan zdrowia, jak również poziom dobrego samopoczucia organizmu. Może nawet zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelit. Główne zalety oczyszczania jelit są wymienione poniżej.

  • Poprawa układu trawiennego – Po oczyszczeniu jelita grubego, wypycha niestrawione odpady z systemu i poprawia trawienie.
  • Pomaga w zapobieganiu zaparciom – Zaparcia są przewlekłe i mogą powodować powolną reakcję w trawieniu, która z kolei pozostawia odpady w systemie przez dłuższy czas.
  • Zwiększenie energii – Kiedy uwalniane są toksyny z organizmu, czujemy się odmłodzeni, ponieważ energia jest ponownie skupiona na przepychaniu odpadów przez jelito grube i inne części ciała.
  • Zwiększenie wchłaniania witamin i składników odżywczych – Po detoksyfikacji jelit, pozwala ona na przefiltrowanie niezbędnych składników odżywczych do krwiobiegu.
  • Poprawa koncentracji – gdy masz nieefektywne wchłanianie witaminy i złą dietę, często  tracisz koncentrację.
  • Rozpoczęcie wzrostu masy mięśniowej – z pomocą oczyszczania jelit, utrata masy ciała jest bardzo wspomagana  i można stracić do 7 kg  w miesiącu.
  • Ryzyko raka jelit zmniejsza się – Większość toksyn, które jemy, wdychamy lub pijemy, jest wchłaniana i przetwarzana przez układ żołądkowo-jelitowy, w tym wątrobę. Muszą być one wydalone z jelit i wątroby tak szybko, jak to możliwe.
  • Wzrost płodności – gdy zwiększa się spożycie błonnika i masz rozpisaną indywidualną, zdrową dietę, oczyszczanie jelit odbywa się bardziej regularnie i pomaga pozbyć się niepożądanych toksyn i substancji chemicznych, które mogą wpływać na zdrowie plemników i jaj.
  • Równowaga pH – Żywność blokująca jelito jest kwaśna, co powoduje brak równowagi między poziomami pH.
  • Poprawa samopoczucia – Kiedy oczyścisz swoje jelita pozbywając się toksyn i odpadów, które z kolei prowadzą do siły, uczucia lekkości i ogólnego dobrego samopoczucia.

Oczyszczanie jelit jest ważne zarówno dla systemu, jak i dla skóry. Kiedy zanieczyszczenia są usuwane z organizmu, wzmacnia piękno zewnętrznej skóry jaki i twojej głowy. Gdy jelita nie działają prawidłowo, możesz cierpieć z powodu różnych problemów trawiennych i dolegliwości. Żywność, która składa się z błonnika i jest rozpuszczalna, wspomaga trawienie i zwalcza zaparcia. Produkty do czyszczenia jelita grubego koniecznie musisz dodać do swojej diety.

Dziesięć najlepszych produktów, które pomagają w oczyszczeniu jelita grubego to:

1.Cytryna
Owoce cytrusowe takie jak cytryna są dobre do oczyszczenia systemu. Szklanka soku z cytryny każdego ranka pomoże odtruć i oczyścić system.

2. Szpinak
Spożywanie zielonych warzyw liściastych, takich jak szpinak, pomoże oczyścić jelita oraz ochroni przewód pokarmowy przed różnymi dolegliwościami.

3. Kiełki 
Wiadomo, że są one korzystne dla oczyszczenia wątroby i wspomagania trawienia wraz z oczyszczaniem jelita grubego.

4. Soki owocowe
Trzeba spożywać soki owocowe jako część ich codziennej diety, ponieważ pomaga to w oczyszczeniu jelita.  Mają bogatą zawartość błonnika, enzymu i soli oczyszczających.

5. Czosnek
Ta przyprawa jest nie tylko zdrowa dla serca, ale ten ostry składnik większości potraw jest korzystny do oczyszczenia jelita.

6. Ryby
W przeciwieństwie do mięsa zwierzęcego, mięso ryb jest bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają oczyścić system i poprawić trawienie.

7. Awokado
Ten korzystny owoc jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i oleje, które pomagają smarować ściany jelit. To z kolei zapobiega przyleganiu toksyn do ścian i zostają one wypłukane.

8. Zboża pełnoziarniste
Produkty zbożowe pełnoziarniste, takie jak chleb, makarony i mąka, są bogate w błonnik, o niskiej zawartości kalorii i cholesterolu. Umożliwiają  czyszczenia i pomagają w lepszym trawieniu.

9.Soczewica i fasola

Są znane z tego, że wspomagają trawienie i oczyszczają jelito, do której muszą należeć w swojej  diecie.

10. Zielona herbata
Jeśli chcesz odtruć wątrobę, a także schudnąć, musisz spożywać zieloną herbatę raz dziennie.

Wprowadź te produkty do swojej diety, a zobaczysz po 2 tyg już pierwsze efekty.

Napisz na m.klos@mataleo.eu

Działaj.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk