30-DNIOWE WYZWANIE NA PŁASKI BRZUCH VIDEO

Trening na brzuch i boczki - Video - Gosia Klos

30-DNIOWE WYZWANIE NA PŁASKI BRZUCH VIDEO. Czy cierpisz na otyłość i jesteś zmęczona wyczerpanymi dietami, które nie dają ci pożądanych rezultatów? Robisz wszystko, aby stracić brzuch, ale to po prostu nie działa. Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy chcą stracić dodatkową wagę i spłaszczyć brzuch, to jest dla ciebie artykuł.

Często wydaje nam się, że ruch i aktywność zaczyna wiążą się tylko z wysiłkiem na świeżym powietrzu, ćwiczeniami w klubach fitness, na siłowni, z pływaniem na basenie, a ponieważ te formy rekreacji ruchowej wymagają od nas większej motywacji, czasu i pieniędzy, po prostu z nich rezygnujemy. Można jednak ćwiczyć w domu, aby w łatwy, skuteczny i wygodny sposób rozwijać swoją sprawność fizyczną, na przede wszystkim aby pozbyć się zbędnych kilogramów i wyrzezbić mięsnie brzucha..

Nie wykonujmy ćwiczeń, jeśli coś nas boli, źle się czujemy lub dane ćwiczenie powoduje dyskomfort. Jeśli czujemy się słabo, drżą nam mięśnie, kręci nam się w głowie, natychmiast przestańmy ćwiczyć i odpocznijmy, głęboko oddychając. Przed każdym treningiem zrób 10 min rozgrzewkę. Rozgrzewka ma na celu zapobieganie kontuzjom i urazom podczas treningu, zatem dobrze rozgrzany mięsień jest przygotowany do części wzmacniającej i kształtującej.

Mięśnie brzucha tworzą przednią ścianę i ściany boczne jamy brzusznej. W skład ściany przedniej wcho- dzą mięśnie proste. Ściany boczne zbudowane są z krzyżujących się włókien mięśni skośnych brzucha, wewnętrznych oraz mięśni poprzecznych brzucha i czworobocznych lędźwi.

PRZECIWWSKAZANIA:  niewydolność krążeniowo- -oddechowa i serca, ostre stany chorobowe, ostra rwa kulszowa, świeże” stany po-operacyjne, urazy powypadkowe, kontuzje ogólne osłabienie organizmu, ogólne osłabienie organizmu,zalecenie ze strony lekarza dotyczące zakazu ćwiczeń, nieleczone nadciśnienie,ból nasilający się podczas ćwiczeń, osteoporoza

Tutaj przedstawiam 30-dniowe wyzwanie na brzuch, które pomogło wielu moim podopiecznym mającym ten sam problem jak ty.

 

1.Korkociąg – Zacznij od 10 skrętów na prawo i lewo 2 serie. Ćwiczenie jest dość trudnie, ale kto powiedział, że będzie łatwo. 

2. Skręty na boki siedzącZacznij od 10 skrętów na prawo i lewo 2 serie. Możesz dodać hantelki 2 kg lub butelkę wody. 

 

3. Unoszenie bioder do góry. Na początek zrób 3 serie po 10 powtórzeń na każdą stronę. 

 

4.Plank z wiosłowaniem do boku.Na początek zrób 3 serie po 10 powtórzeń na każdą stronę. 

 

 

Pamiętaj o tych zasadach!

  • nauczyć się izolacji i czucia mięśnia poprzecznego brzucha

Bez poruszania barkami, miednicą i klatką piersiową powoli wypuść powietrze, jednocześnie starając się „dokleić” pępek do kręgosłupa, kierując go „do wnętrza ciała”. Brzuch powinien stać się twardy i płaski. Nie powinnaś wciągać brzucha, wstrzymywać oddechu, poruszać żebrami, wypychać bioder, podwijać kości ogonowej. Jeśli tak się stanie oznacza to, że nie pracujesz mięśniem poprzecznym, a o niego nam chodzi.

  • wzmocnij i angażuj  mięśnie dna miednicy i mięsień poprzeczny brzucha do zamknięcia

Nie tylko podczas treningu, ale również podczas codziennych czynności jak np. kichanie. Dopiero gdy nauczysz się czuć mięsień poprzeczny brzucha wzmocnij go tak, aby zaangażować go w „ściągnięcie” zewnętrznych segmentów mięśnia prostego i zamknięcie szczeliny.

Zapraszam do współpracy na treningi online Skype. 

m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk