Trening na Pośladki – Video

Trening na Pośladki – Video. Chociaż silny kręgosłup jest bardzo ważny, proponuję, aby inny mięsień był równie ważny zarówno dla zapobiegania urazom, jak i dla lepszych wyników sportowych – pośladki.

Twoje pośladki są największym i potencjalnie najmocniejszym mięśniem w twoim ciele. Są jednym z dwóch głównych mięśni odpowiedzialnych za wydłużenie stawu biodrowego, inne mięśnie to ścięgna udowe. Rozszerzenie Hip to wspólne działanie, które popycha Cię do przodu, gdy biegniesz. Jeśli twoje pośladki są słabe, ponieważ są w wielu ćwiczących, okradasz się z istotnej siły bioder, a więc siły atletycznej.

Oprócz tego, że jest niezbędny do osiągnięcia sportowych wyników, silne pośladki są również niezbędne dla zdrowia w dolnej części pleców. Podnoszenie i przenoszenie ciężkich przedmiotów wykorzystuje kombinację mięśni, z których główne to ścięgna udowe, wspomniane powyżej pośladki i mięśnie dolnej części pleców. Słabe pośladki oznaczają, że wszelkie niedobory w wytwarzaniu siły muszą być zaspokojone przez mięśnie podkolanowe i mięśnie dolnej części pleców. Brakujące ogniwo w łańcuchu kinetycznym predysponuje cię do urazu dolnej części pleców.

Wreszcie, pośladki są niezbędne dla stabilności stawu biodrowego. Niestabilne biodra mogą prowadzić do nieoczekiwanych bólów stawów biodrowych, ale także bólu kolana i dolnego odcinka kręgosłupa. Naprawdę opłaca się utrzymywać swoją pośladkę w szczytowej formie!

Dziś trochę inne ćwiczenia zaproponuję, ale też są skuteczne. Sprzęt możesz zakupić w dowolnym sklepie i zawiesić na drzwiach. 3 ćwiczenia, które możesz zrobią 2 serie po 10 powtórzeń.

1.Pulsowanie pośladków. Stań na szerokość bioder i zrób pulsowanie w dół.

 

2.Wchdzenie i schodzenie na jednej nodze. Możesz to zrobić na krześle i też będzie dobrze.

 

3.Sidanie i wstawanie z krzesła. 

4.Pulsowanie kolanem w dół. Pamiętaj o prostym kręgosłupie. Na początek możesz podtrzymywać się z boku krzesła.

Oczywiście musisz mieć zdrowy kręgosłup i kolana sprawne do tych ćwiczeń, a najlepiej to miec wszystko ułożone indywidualnie pod jednostke chorobową, jeśli taka występuje.

 

Musisz się spocić i zmęczyć aby zgubić brzuch i ujędrnić ciało. Napisz do mnie jeśli jesteś gotowa na taki wycisk. 

KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk