Trening na brzuszek dla Leniwców – Gosia Klos

Trening na brzuszek dla Leniwców

Trening na brzuszek dla Leniwców – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Jeśli robisz tylko trening cardio, bez ćwiczeń siłowych to Twoje ciało będzie flakowate, skóra wisząca na całym ciele. Dlatego konieczne jest trenowanie brzucha i wykonywanie treningu cardio jednocześnie. Z moimi paniami ćwiczymy w domu najpierw trening siłowy z małymi ciężarami, pozniej na mięśnie brzucha, cardio i na koniec rozciąganie. 

Kliknij tutaj po współpracę.

Jeśli nie masz czasu na te wszystkie ćwiczenia, możesz zrobić same ćwiczenia na brzuszek. Aby mięśnie brzucha wyglądały ładnie i symetrycznie, musisz ćwiczyć wszystkie partie brzucha. Przygotuj się więc na ten trening stworzony specjalnie dla osób, które chcą mieć ciało jędrne z wyrzeźbionym brzuszkiem, łączy spalające tłuszcz cardio z ruchami, które są ukierunkowane na cały kręgosłup, a nie na poszczególne mięśnie, dzięki czemu spalisz więcej tłuszczu podczas trenowania.

Te ćwiczenia brzucha należy wykonywać trzy razy w tygodniu. Rozpoczyna się treningiem podstawowym 2 serie po 10 powtórzeń, a po trzech tygodniach kontynuuje treningiem zaawansowanym 4 serie po 15 powtórzeń. Aby maksymalnie spalić tłuszcz, wykonuj ćwiczenia w kole. Najpierw wykonaj jedną serię każdego ćwiczenia potem kolejne i kolejne, odpocznij przez 30 sekund między ćwiczeniami, następnie odpocznij przez minutę i powtórz cykl od początku.

Ćwiczeń będą 3. Jesli masz problemy z kręgosłupem, nie wykonuj tych ćwiczeń. Jeśli ważysz powyżej 100 kg, zrób 2-5 powtórzeń stopniowo zwiększając. Nie od razu Rzym zbudowano i tak samo jest z Twoim ciałem. Powoli i do celu.

1. Ćwiczenie na boczki

Chwyć hantle o wadze 2 kg obiema rękami i stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i wyprostowanymi rękami (A). Zrób duży krok do przodu lewą stopą i wzmacniając mięśnie brzucha, skręć tułów w lewo, zginając kolana i opuszczając ciało, aż obie nogi utworzą kąty 90 stopni (B). Obróć się z powrotem do środka, odepchnij lewą stopę i wstań. Powtórz na drugiej nodze. To jest 1 powtórzenie. 

Ćwiczenie na boczki z hantelką

2. Plank z ręka wysuniętą do przodu.

Musisz przyjąć pozycję tarczy (palce i przedramiona na podłodze, ciało uniesione), a twoje ciało powinno tworzyć linię prostą (A). Odwróć brzuchy i ostrożnie przenieś ciężar na prawe przedramię, a lewą rękę kontynuuj przed sobą (B) i przytrzymaj ją przez 3 do 10 sekund. Następnie powoli odwróć rękę i powtórz z prawą ręką. To jest 1 powtórzenie. Wykonaj 2 lub 3 serie po 5 do 10 powtórzeń, odpocznij przez 1 minutę między seriami.

Plank z ręką do przodu

3. Ćwiczenie na całe ciało.

Chwyć hantlę o wadze od 5 do 15 funtów w lewej ręce i przytrzymaj ją obok lewego ramienia, dłonią skierowaną do (A). Zrób krok do tyłu lewą stopą i opuść ciało, aż kolana będą ugięte pod kątem 90 stopni (lewe kolano powinno prawie dotykać podłogi), przyciskając hantlę bezpośrednio do ramienia, nie schylając się ani nie opierając w talii (B). Obniż ciężar z powrotem do pozycji wyjściowej, gdy szybko wracasz do pozycji stojącej. To jest 1 powtórzenie. Zrób od 10 do 15, a następnie zmień strony.

Ćwiczenia na całe ciało

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk