Trening na bioderka i uda – VIDEO

Trening na na uda i wewnętrzne mięśnie - Video - Gosia Klos

Trening na bioderka i uda – VIDEO.

Te kreatywne ruchy i dość ciężkie, działają na uda i bioderka  w sposób, o którym nie wiedziałaś, że są możliwe.  Jak zauważysz, liczba powtórzeń każdego ruchu jest dość wysoka, ponieważ zaprojektowano je tak, aby całkowicie zmęczyć mięśnie każdej nogi. (To jest powód, dla którego nie będziesz zmieniać stron po każdym ćwiczeniu.) Na szczęście dla początkujących osób można zrobić 15 seri na początek.

Możesz wykonywać wszystkie ruchy używając tylko swojej masy ciała, ale upewnij się, że napinasz nogi, pośladki i mięśnie brzucha, aby stworzyć swój własny opór. W przeciwnym razie zwiększ ją o pasmo oporowe TheraBand, aby poruszać zewnętrznymi oraz  wewnętrznymi udami. Dodaj trening na ramiona, który dodałam wczoraj i już masz fajny trening do wykonania, ale pamiętaj technika jest najważniejsza wiec jeśli nadal nie wiesz jak wykonać te ćwiczenia to zgłoś sie do mnie.

Nie wykonujmy ćwiczeń, jeśli coś nas boli, źle się czujemy lub dane ćwiczenie powoduje dyskomfort. Jeśli czujemy się słabo, drżą nam mięśnie, kręci nam się w głowie, natychmiast przestańmy ćwiczyć i odpocznijmy, głęboko oddychając. Przed każdym treningiem zrób 10 min rozgrzewkę. Rozgrzewka ma na celu zapobieganie kontuzjom i urazom podczas treningu, zatem dobrze rozgrzany mięsień jest przygotowany do części wzmacniającej i kształtującej.

PRZECIWWSKAZANIA:  niewydolność krążeniowo- -oddechowa i serca, ostre stany chorobowe, ostra rwa kulszowa, świeże” stany po-operacyjne, urazy powypadkowe, kontuzje ogólne osłabienie organizmu, ogólne osłabienie organizmu, zalecenie ze strony lekarza dotyczące zakazu ćwiczeń, nieleczone nadciśnienie,ból nasilający się podczas ćwiczeń, osteoporoza

Napisz na m.klos@mataleo.eu

1.Ściganie kolana do brzucha. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na każdą stronę.

 

2.Odwodzenie nogi do góry. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na każdą stronę. Nie musisz mnie gumy, możesz wykonać ruch samą nogą.

 

3.Wymach nogą do przodu i tyłu.  Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na każdą stronę. Nie musisz mnie gumy, możesz wykonać ruch samą nogą.

 

 

Taśma Thera-Band® szeroko stosowana jest w sporcie, fitness i terapii. Ćwiczenia z oryginalną taśmą  już po krótkim czasie stosowania dają nam wymierne efekty w postaci: przyrostu siły mięśniowej obniżenia granic bólowych poprawy reakcji równoważnych redukcji wagi.

  • poprawy wytrzymałości
  • profilaktyki upadków
  • obniżenia ciśnienia
  • korekcji postawy
  • poprawy zakresu ruchu
  • mobilizacji oraz zwiększenia elastyczności.

 

Chwyt i mocowanie taśmy

Aby taśma nie wyślizgiwała się podczas ćwiczeń umieszczamy ją szeroko rozłożoną na dłoni. Podczas takiego mocowania nie dochodzi do niedokrwienia poszczególnych odcinków. Dla bezpieczeństwa taśmę owijamy podwójnie.   Wybór odpowiedniego koloru/oporu taśmy uzależniony jest od indywidualnego poziomu siły mięśniowej ćwiczącego. Wybieramy taśmę pozwalającą nam na bezproblemowe wykonanie 15 powtórzeń danego ćwiczenia.

Napisz do mnie i działaj 

m.klos@mataleo.eu

Gosia klos

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk