Trening i dieta – brak efektów – Gosia Klos

brzuszek i trening

Trening i dieta – brak efektów – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Dostaje bardzo dużo wiadomości od was własnie z tym problemem. Pani Gosiu trenuje już tyle miesięcy, a nie widać efektów. Pomocy!! Co zrobić, aby ten brzuszek zniknął? Jeżeli nigdy nie miałaś kontaktu z ćwiczeniami czy dieta i postanawiasz sobie, że Ty też chcesz mieć właśnie takie mięśnie brzucha, to możesz wybrać jedna z dwóch dróg. Pierwsza z nich to znalezienie sobie celu w odchudzaniu do którego będziesz dążyła, druga to napisać do mnie m.klos@btinternet.com . Razem zrobimy to szybciej i łatwiej.

Podam ci dziś 5 zasad, bez których nawet jeśli chcesz nie osiągniesz swojego sukcesu. Wszystkie te zasady pomogą Ci podjąć decyzje, aby zacząć walczyć ze sobą…bo każde wyzwanie to walka

1. Regularność.

Obserwując wiele osób trenując na siłowni  musisz pamiętać, że poziom kondycji i wytrenowania jest wynikiem długotrwałego i systematycznego stosowania treningu na siłowni czy w domu. Zacznij powoli, ale regularnie np. od 2 razy w tygodniu.

2. Postęp.

Pracując z moimi podopiecznymi zawsze kontroluje swoje podopieczne, urozmaicam im  ćwiczenia treningowe  (czas trwania, intensywność, gęstość itp.) oraz z warunkami strukturalnymi (przestrzeń, czas, zasady itp.). Kiedy tylko podopieczna daje mi znak, że  przyzwyczaiła  się do treningów, od razu jej wszystko zmieniam. Mniej więcej co 4-6 tygodniu wprowadzam zmiany w treningu i diecie. W przeciwnym razie moje podopieczne utrzymują się na tym samym poziomie, a czasami nawet wszystko stoi w miejscu.

3. Indywidualizacja.

Człowiek jest bytem niepowtarzalnym w sensie biologicznym i psychologicznym, w związku z czym każda moja podopieczna  w inny sposób reaguje i przystosowuje się do  ćwiczeń. Wyjaśnia to odmienne reakcje na te same ćwiczenia treningowe nie tylko w przypadku różnych pań, ale także w przypadku tych samych sportowców w trakcie różnych okresów związanych z rocznym rozplanowaniem treningu.

4. Zasady.

Realizacja każdego ćwiczenia treningowego powinna przebiegać na określonych warunkach i zasadach. Powinny być one przestrzegane, w przeciwnym razie moje podopieczne nie mały by takich rezultatów jak np. Justynka w 3 miesiące zgubiła już – 19 kg. Jeśli nie przestrzegasz moich Oznacza to, że w przypadku nieprzestrzegania warunków i zasad danego ćwiczenia nie są realizowane zamierzone cele. W takim wypadku gracz wykonuje inne ćwiczenie, które wiąże się z pewnością z odmiennymi celami i zamierzeniami.

5. Pokonywanie słabości.

Trening na siłowni charakteryzują  się stałym dążeniem do osiągnięcia maksymalnej wydajności. Dążenie do tego celu przejawia się poprzez (i) spójny i systematyczny trening, który ciągle starają się polepszyć i utrzymać swoją kondycję sportową poprzez poszerzanie granic swoich możliwości oraz  trenera, który analizuje i opracowuje procesy treningowe, których zadaniem jest kontrola i pozytywny wpływ na główne czynniki ograniczające możliwości moich podopiecznych.

Czy te 5 zasad zadziała? Tak, jeśli będziesz je przestrzegać. Do dizeła, zacznij małymi kroczkami. 

Twój Trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk