Trening w domu przez 3 miesiące – Gosia Klos

edyta-metamorfoza

Trening w domu przez 3 miesiące – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg Marzenia trzeba spełniać, a cele realizować 💪 nie było łatwo, ale było warto. Brzucha juz nie ma, kręgosłup nie boli i co najważniejsze Edyta ciągle jest uśmiechnięta i pełna energii. W odchudzaniu nie chodzi tylko o zgubienie kilogramów, uczymy sie komponować zdrowe posiłki, jak trenować kiedy mnie nie ma. Nie czekaj do stycznia!

My zaczęłyśmy treningi w październiku i wystarczyło nam 3 miesiące aby pozbyć się zbędnego tłuszczu, ale tez oczywiście zmienić nawyki żywieniowe bo to jest najtrudniejsze.   Każda moja podopieczna czy to pani, która chce sie odchudzić czy przygotować do zawodów, w czasie całego procesu odchudzania, uczy się podstaw odpowiedniego odżywiania, a później dopiero zaczynamy trenować.

Treningi z Edytą robiłyśmy tylko w domu lub na dworze. Sprzęt jaki wykorzystywałyśmy to piłka, schody, hantle, step.  Treningi odbywały sie 2 razy w tygodniu. Mijają lata, a w naszym organizmie, początkowo niepostrzeżenie, następują zmiany we wszystkich komórkach i tkankach. Zmiany te dotyczą układu hormonalnego, nerwowego, immunologicznego, sercowonaczyniowego, a w konsekwencji także narządu ruchu.

edyta-metamorfoza

Ogólnie rzecz biorąc, stajemy się bardziej zmęczeni, spada nasza odporność na stres, mamy kłopoty z koncentracją i kondycją. Następują procesy starzenia się organizmu. Jednym ze sposobów zahamowania tych niekorzystnych procesów jest aktywność fizyczna. Systematyczna dbałość o kondycję fizyczną zwiększa naszą szansę na długowieczność, powoduje wzrost zasobów posiadanej energii życiowej, a co najważniejsze, spowalnia tempo starzenia organizmu.

Edyta jest po 40- stce i zauważyła, że że coraz bardziej jest zmęczona, brak jej sił a co do tego to jeszcze te straszne bóle w kręgosłupie, z którymi nie mogła sobie w ogóle poradzić. Na dzień dzisiejszy straciła 8 kg, ale i bóle kregosłupa zniknęły.  Wiele osób nie ćwiczy, ponieważ zniechęca je przekonanie, że aktywność fizyczna musi być intensywna i długotrwała. Tymczasem wyniki badań wskazują, że mało intensywny trening mocniej obniża ciśnienie skurczowe krwi u osób po 40, cierpiących na nadciśnienie pierwotne, niż umiarkowanie intensywny.

Pamiętajcie że najważniejsze jest by ćwiczyć systematyczne, a nie od razu osiągać wyjątkowe rezultaty. Cierpliwość i realna ocena możliwości  swojego organizmu pozwoli zminimalizować ryzyko urazów i sprzyja budowaniu kondycji fizycznej.

Jeśli chciałabyś zacząć ze mną współpracę, napisz do mnie na maila

m.klos@mataleo.eu

Współpracuje z Paniami online na terenie całej Europy oraz dojeżdżam do pań na terenie Wielkiej Brytanii.

Zapraszam 

Twój Trener i Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk