Gluten to problem Twojego brzucha – Gosia Klos

Gluten to problem Twojego brzucha – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Jak sami już dobrze wiecie GLUTEN jest składnikiem pszenicy, który  to zamienia Twój brzuszek w jeden wielki balon. To skutek nagromadzenia tłuszczu , związany z wieloletnimi spożywaniem produktów spożywczych, które wywołują wydzielanie insuliny, hormonu odpowiedzialnego za magazynowanie tłuszczu.   Niektóre kobitki gromadzą tłuszcz w pośladkach lub na biodrach, lecz większość moich podopiecznych w części brzucha. I on jest bardzo niebezpieczny gdyż wywołuje stany zapalne, oraz rożnego rodzaju zaburzenia, które sa spowodowane zaburzeniem metabolicznym.

W latach 80-90 nie spotykało się człowieka otyłego, aczkolwiek do szkoły babcia pakowała mi kanapki i herbatniki i nie miały takiego wpływu na organizm jak teraz wszystkie produkty pszenne. Ja już ważyłam 110 kg i człowiek nie widział sie sam do póki ktoś mi nie zrobił zdjęcia. Wtedy była katastrofa. Zdałam sobie sprawę, że coś jest nie tak. Nagromadził mi się wokół mojego brzucha dobre jakieś 40 kg.  Zaczęłam się zastanawia jak do tego doszło. Przecież jadłam jak kiedyś…tylko mieszkałam w innym państwie Anglia,  gdzie jedzenie jest bardzo modyfikowana, wszystko w paczkach i ciągle człowiek nie ma czasu.

 Jestem dietetykiem i dla mnie Indeks Glikemiczny ( IG ) jest najważniejszy. Moje sukcesy z podopiecznymi są opracowane na diecie zdrowej i obniżonym IG oczywiście wszystko jest ułożone indywidualnie. Wiecie, że pełnoziarnisty chleb pszenny ma IG 85 cukier ma IG tylko 44? Więc można łatwo się domyśleć, ze aby zmniejszy nasz problem brzuszny należy wyeliminować nie cukier tylko pszenice. Oczywiście wszystko pod kontrolą dietetyka czyli mnie.

Dzisiejsza pszenica jest bardziej zmodyfikowana do takiego stopnia, że jej współczesne szczepy nie sa w stanie przetrwać bez ludzkiej reki w postaci nawozów azotowych i środków zwalczających robactwo. Pamiętam jak kiedyś biegało sie po polach i można było sie w niej schować, bo pszenica była bardzo wysoka, teraz współczesna pszenica jest niska.

Ja i moje podopieczne wyeliminowałyśmy spożycie zbóż ze swojej diety, która przynosi ogromne korzyści. Jeśli chciałabyś abym ułożyła dla ciebie taka dietę, kliknij w ten czerwony link i wybierz opcje pierwszą lub napisz do mnie m.klos@btinternet.com

                               <<<Kliknij Tutaj>>> 

ZAPRASZAM SERDECZNIE

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg  

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk