Trening Brzucha – Za darmo Poradnik dla Otyłych – Gosia Klos

Trening Brzucha - Za Darmo książka - Zalecenia dla Otyłych

Trening Brzucha – Za darmo Poradnik dla Otyłych – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Ćwiczeń na mięśnie brzucha jet tak dużo, że można czasami się pogubić co jest dobre aby ten trening był właśnie dla ciebie dopasowane. Powiem ci, że wszystko zależy od różnych czynników. Czy jesteś bardzo otyła, czy masz jakieś kontuzje, czy jesteś na coś chora, jaki jest Twój plan dnia itd.

Widzę czasami w waszych komentarzach wpis, że jakieś ćwiczenie jest bardzo trudne dla ciebie, znowu dla innej osoby to jest proste. Dzisiejszy świat przeniósł się w 80% do internetu i w sumie możesz teraz zrobić wszystko nie wychodząc z domu. Jeśli chodzi o ćwiczenia jest dosłownie tak samo, ale czy to jest bezpieczny trening włączając jaką apkkę w telefonie i zacząć trening?

Fantastyczna sprawa trenując  z kimś nie wychodząc z domu…tylko dla mnie w takiej sytuacji taki trening jest bardzo kontuzjogenny i mało jest tam motywacji. Dlaczego? Nikt cię nie poprawia w ćwiczeniach jak wykonasz coś nie tak i tu sie pojawiają spore kontuzje, a co za tym idzie brak dalszej motywacji, bo trzeba najpierw coś naprawić, aby dalej kontynuować ćwiczenia.

Kolejna sprawa dla kobiet dojrzałych są to bardzo ciężkie treningi i bez dokładnego wytłumaczenia danej techniki ćwiczenia, osoba nie może wykonać poprawnie. Wiem to z doświadczenia, prowadząc wiele kobiet w dojrzałym wieku. Czasami potrzeba 10 minut aby wytłumaczyć jedno ćwiczenie więc podejście indywidualne musi być w 100%.

U mnie panie włączają video konferencje i ćwiczymy przy kamerce. Ja widzę moją podopieczną na ekranie i ćwiczymy. Jeśli coś nie wychodzi to próbujemy aż wyjdzie i wtedy efekty są bardzo szybkie. Oczywiście nie chodzi o szybkość  w odchudzaniu tylko o techniczne wykonywanie ćwiczeń i motywacja, a odchudzanie przyjdzie samo.

Kolejną motywacją  u mnie jest pisanie artykułów wraz z opisami ćwiczeń ze zdjęciem lub krótkim video. To też bardzo pomaga w wykonywaniu dobrze ćwiczenia, ale nie tak jak przy treningach ze mną przy kamerce. Tam już mogę poprawiać i pokazywać jak sie ćwiczy poprawnie. W tygodniu pojawiają sie 3-4 nowe artykuły z nowymi ćwiczeniami lub poradami. Więc jak sami widzicie dużo się dzieje u mnie i warto z tego korzystać, jeśli nie masz pieniążków na trenera przy kamerce online.

Dziś pokaże wam 3 ćwiczenia na brzuszek.

1.Plank zmodyfikowany.

Opuść się do pozycji deski. Wyciągnij jedną rękę przed siebie i unieś drugą nogę do góry. Skieruj ich obu z powrotem na dół i zmień strony. Ten ruch zwiększy siłę brzucha, dolnej części pleców i kręgosłupa.

Plank na mięsnie brzucha

2.Plank boczny z hantelką.

Połóż się na bocznej pozycji deski z hantlami (lekkimi) na ramieniu wyciągniętym do sufitu. Opuść ramię, „przechodząc” poniżej biodra i wyciągnij z powrotem do góry. Trzymaj biodra wysoko, a głowę stabilnie.

Plank boczny z hantelką

3.Brzuszek z wznosami nóg do góry.

Połóż się na macie z rękami wyciągniętymi po bokach i nogami wyprostowanymi. Umieść prawą nogę i oprzyj piętę o ziemię, unosząc biodra. W tym samym czasie unieś lewą nogę i prawą rękę podnieś do lewej stopy. Powtórz po przeciwnej stronie

Brzuszek z wznosem nóg do góry

Mam dla was niespodziankę za darmo, która może pomóc w odchudzaniu początkującym osobom. Jedynie co musisz zrobić to udostępnić dalej artykuł.

Kliknij tutaj i zacznij działać.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk