Plank Efektywny na Brzuch i Ramiona – Gosia Klos

Plank z Wariacjami na Posladki i Brzuch

Plank Efektywny na Brzuch i Ramiona – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

Deska to jedna  z najskuteczniejszych ćwiczeń, które każdy może wykonać w dowolnym miejscu. Aby zobaczyć rezultaty tego prostego ćwiczenia, wystarczy być konsekwentnym, a po kilku tygodniach rezultaty będą wyraźne.

W dzisiejszym artykule pokażę Tobie połączenie ćwiczenia deski, które sprawia, że ​​jest ono jeszcze bardziej efektywne, a także z innych ruchów obejmuje inne grupy mięśni, które sprawią, że Twoje ciało będzie doskonałe. Ruchy przeciwobrotowe sprawiają, że mięśnie brzucha pracują wyjątkowo ciężko, aby zachować stabilność, więc się nie obracasz. „Takie ruchy naprawdę działają również na skośne brzuch” Wszystko, czego potrzebujesz do tego ćwiczenia, to hantle o wadze od 10 do 15 funtów

Zacznij w pozycji z wysoką deską na dłoniach, trzymając w dłoniach zestaw od 2 –  do 3 kilogramów. Twoje biodra powinny być uniesione, a ciało w jednej linii prostej. „Często sugeruję umieszczenie rąk nieco bliżej siebie (niż zwykła deska)” przy tym ćwiczeniu. To pomaga zachować stabilność.

Wyprostuj prawą rękę, trzymając ją blisko ciała. Gdy wiosłujesz w kierunku klatki piersiowej, łokieć powinien wystawać poza plecy. Przywróć prawą rękę z powrotem do pozycji wyjściowej i powtórz z lewą ręką. Kilka uwag do formularza: pamiętaj, aby nie obracać ciała ani nie wzruszać ramionami podczas wiosłowania i staraj się, aby biodra były stabilne. Upewnij się również, że do napędzania ruchu używasz pleców, a nie tylko ramienia.

Plank i jego warcjacje - Brzuch i Ramiona

Ćwiczenie nie jest trudne i możesz na początku mieć problemy z jego wykonaniem. Spróbuj na początek zrobić samą pozycję deski na dłoniach, przytrzymaj przez parę sekund i tak 3 seria. Z biegiem czasu dodaj dłonie do pasa, a za 2-3 tygodnie dodaj hantelki po 1 kg .

Powodzenia kochana.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk