TOP 6 ZIÓŁ DO ZRÓWNOWAŻENIA TWOICH HORMONÓW

Zioła i hormony - naturalny balsam

TOP 6 ZIÓŁ DO ZRÓWNOWAŻENIA TWOICH HORMONÓW. Nierównowaga hormonalna może być przyczyną objawów, których doświadczasz, takich jak lęk, wzdęcia lub chroniczne zmęczenie, zwiększenie masy ciała i może to wpłynąć na ogólny stan zdrowia.

Hormony odgrywają najważniejszą rolę w naszym organizmie, ponieważ regulują nasz nastrój, metabolizm, trawienie, rozmnażanie, oddychanie, funkcjonowanie tkanki, wzrost, ruch i stres.

Hormonalna nierównowaga może być wynikiem złej diety, stresu, historii medycznej, genetyki i zanieczyszczeń środowiska. Mogą jednak być również spowodowane wstrzyknięciami insuliny, pigułkami antykoncepcyjnymi, lekami tarczycowymi, syntetycznymi hormonalnymi terapiami zastępczymi itp.

Hormonalna nierównowaga może również powodować:

Brak energii

Wypadanie włosów

Przybranie na wadze

Nocne poty

Bóle głowy

Zmęczenie

Depresja

Podpuchnięte oczy

Wahania nastroju

Mgła pamięci

Niskie libido

Problemy ze snem

Problemy ze skórą, takie jak trądzik

Zmiany w apetycie

Kruche włosy i paznokcie

Nieregularne okresy

Na szczęście istnieją naturalne zioła, które mogą pomóc przywrócić równowagę w hormonach, a następujące 6 są najbardziej skuteczne:

1.Oatstraw Zielona

Rozluźnia centralny układ nerwowy i koi organizm, poprawia samopoczucie, przyspiesza przepływ krwi, wyrównuje poziom hormonów, łagodzi bóle brzucha, wzmacnia nerwy i reguluje produkcję gruczołów hormonalnych. Wzmacnia również kości, ponieważ jest bogaty w magnez, wapń i bio-dostępną krzemionkę. Zmniejsza również wysoki poziom cholesterolu i poprawia zdrowie skóry, paznokci i włosów.

2.Ashwagandha 

Ten naturalny adaptogen skutecznie leczy nierównowagę hormonalną, równowagę nadnerczy i tarczycy, zmniejsza stres, leczy nadczynność tarczycy i niedoczynność tarczycy oraz leczy i zapobiega powstawaniu Graves i Hashimoto Disease. Dodatkowo poprawia nastrój i walczy z depresją i lękiem.Co więcej, ashwagandha wspomaga również działanie układu krwionośnego. Poprawia ona bowiem przepływ substancji odżywczych do wnętrza komórek, niweluje anemię, wzmacnia układ krążenia, poprawia profil lipidowy krwi przez obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego, LDL i triglicerydów oraz podniesienie poziomu HDL

 

 

 

3.Maca

Peruwiańczycy używali tego zioła od wieków, aby zwiększyć płodność, wytrzymałość i leczyć utratę libido. Stymuluje produkcję hormonów i zastępuje środki adaptogenne. Faktycznie dostosowuje się do ciała i dostarcza organizmowi tylko potrzebnej ilości hormonów lub w razie potrzeby zmniejsza ich ilość, a tym samym normalizuje ich poziom.

Co więcej, Maca stymuluje i odżywia gruczoły nadrzędne w ciele, przysadce i podwzgórzu, których zadaniem jest regulacja wszystkich innych gruczołów ciała. Skutecznie zwiększa wytrzymałość i poprawia libido, więc w rzeczywistości jest to naturalna Viagra.

 

 

4.Czerwony liść malinowy

Herbata z tych liści jest bogata w minerały i witaminy, głównie witaminę C, która wzmacnia macicę. W związku z tym zmniejsza ból menstruacyjny, zapobiega poronieniom, obfitemu przepływowi krwi, krwotokom i zwiększa płodność u kobiet i mężczyzn. Kobiety w ciąży powinny je pić, ponieważ mogą łagodzić ból podczas i po porodzie, zmniejszać nudności i stymulować produkcję kobiecego mleka matki. Z kolei przetwory z liści malin poleca się osobom zmagającym się z problemami żołądkowymi: nieżytem żołądka, wzdęciami, biegunką, gdyż działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i ściągająco. Wszystko dzięki garbnikom, które hamują namnażanie się bakterii jelitowych.

 

5.Chaste Tree Berry (Vitex)

Zioło to było używane od dawna jako naturalne leczenie niepłodności, zaburzeń równowagi hormonalnej, endometriozy, objawów menopauzy i zapobiegania poronieniu w pierwszym trymestrze ciąży. Reguluje przysadkę, która jest głównym gruczołem organizmu. W ten sposób reguluje funkcję wszystkich mniejszych gruczołów, a tym samym zapewnia zdrową równowagę hormonalną w organizmie.

 

 

6.Ostropest plamisty

Ostropest detoksyfikuje wątrobę i przywraca równowagę hormonalną w organizmie. Gdy wątroba jest pełna toksyn, powoduje nadmierny poziom hormonów estrogenowych i obniża progesteron. Wątroba spłukuje nadmiar estrogenu, a gdy są wypełnione toksynami, nie przekształcają się w odpady i nie są eliminowane z organizmu. Dlatego zioło to pobudzi funkcję wątroby, a tym samym pomoże oczyścić organizm i regulować poziom hormonów.

Dlatego, jeśli jesteś dotknięty zaburzeniem równowagi hormonalnej, zacznij  najpierw traktować to naturalnie i unikać wszelkiego rodzaju leków. Zmniejsz stres, zwiększ spożycie kwasów omega-3, zacznij ćwiczyć, dobrze śpij, jedz zdrową i zbilansowaną dietę i korzystaj z tych korzystnych ziół.

To wszystko, czego potrzebujesz, aby żyć długo szczęśliwym życiem!

Po dietę i trening napisz do mnie na m.klos@mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk